Telekomünikasyon Satış Danışmanı Yetiştirecek

09-Oca-17 22:03 Ekleyen :  
Telekomünikasyon Satış Danışmanı Yetiştirecek

Türk Telekom, İSMEK ile birlikte 'Telekomünikasyon Satış Danışmanı' yetiştirecek.

Türk Telekom'un İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi İSMEK ile birlikte 'Telekomünikasyon Okulu' adı altında hayata geçireceği proje kapsamında telekomünikasyon sektöründe kariyer yapmak isteyen adaylara teknoloji alanında eğitimler verilecek. Sektörün yetkin ve eğitimli çalışan ihtiyacını karşılamayı hedefleyen projede eğitim alacak kişiler, Türk Telekom bayilerinde çalışma fırsatına da sahip olacaklar.

Öncelikle İSMEK'e bağlı Bahçelievler Şirinevler ve Maltepe Altayçeşme kurs merkezlerinde iki ayrı sınıfta eğitim vermesi planlanan Telekomünikasyon Okulu'nun önümüzdeki dönemde diğer illerde de açılması hedefleniyor.

Telekomünikasyon eğitimleri İSMEK eğitmenleri tarafından 16 kişilik sınıflarda toplam 64 saat verilecek. Eğitimler 24 saat teknik eğitim, 24 saat iletişim eğitimi ve 16 saat satış eğitimi olmak üzere üç ana kategoriden oluşuyor.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler "Telekomünikasyon Satış Danışmanı" sertifikasına sahip olacak. Telekomünikasyon sektöründe sertifikalı bir aday olarak iş bulma fırsatı yakalayacak kursiyerler aynı zamanda Türk Telekom bayilerine hizmet veren Mental İnsan Kaynaklarının aday havuzuna da kaydedilerek istihdam edilmeleri sağlanacak.