En İyi Kariyer Olanakları İsviçre'de

10-Oca-17 00:08 Ekleyen :  
En İyi Kariyer Olanakları İsviçre'de

Expatlara göre en avantajlı ülke İsviçre.

HSBC Grubu'nun 100'ü aşkın ülkeden 26 binin üzerinde yabancı çalışanın görüşünü alarak gerçekleştirdiği 'Expat Explorer' anketi; iş-özel hayat dengesi, çalışma kültürü, iş güvenliği, yeni vasıflar edinme ve kariyerde ilerleme gibi konularda en iyi olanakları sunan ülkeleri ortaya koydu.
 
Anketin sonuçlarına göre İsviçre, yabancı çalışanlara sunduğu gelir, iş-özel hayat dengesi ve çalışma kültürü bakımından en iyi olanakları sunarken İsviçre'yi Almanya ve İsveç takip etti.
 
100'ü aşkın ülkeden 26 binin üzerinde yabancı çalışanın görüşü alınarak gerçekleştirilen 'Expat Explorer' anketine göre; iş-özel hayat dengesi, çalışma kültürü, iş güvenliği, yeni vasıflar edinme ve kariyerde ilerleme gibi konularda en iyi koşulları sunan ve en çok tercih edilen ülke İsviçre oldu. 
 
İsviçre'deki yabancı bir çalışanın yıllık ortama geliri küresel ortalamanın yaklaşık iki katı seviyesinde olurken, İsviçre'deki yabancı çalışanların %69'u ülkeye taşınmalarının ardından iş-özel hayat dengelerinde iyileşme olduğunu belirtti.
 
İşte söz konusu ankete göre en iyi kariyer imkanları sunan ülkeler;
 

Başarılı bir yurt dışı kariyeri için en iyi 10 ülke

2016
Sıralaması

2015
Sıralaması

İsviçre

1

1

Almanya

2

3

İsveç

3

2

Birleşik Arap Emirlikleri

4

6

Norveç

5

-

Singapur

6

5

Avusturya

7

-

Hong Kong

8

8

Birleşik Krallık

9

18

Bahreyn

10

7

 
 

 

Etiketler :