Case Campus Sonbahar 2016 Mezunlarını Verdi

18-Oca-17 11:11 Ekleyen :  
Case Campus Sonbahar 2016 Mezunlarını Verdi

Case Campus Sonbahar 2016 mezunları sertifikalarını aldı.

Akbank'ın uygulamalı girişimcilik vaka programı CaseCampus sonbahar dönemi mezunlarını verdi. Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Derneği tarafından gerçekleştirilen CaseCampus, bu yılı Ege Bölgesi'nden katılımcılarla İzmir'de gerçekleştirdiği sonbahar dönemini kapanış konferansı ile tamamladı.

Akbank'ın sponsorluğunda, farklı kültürlerden ve alt yapılardan gelen girişimci ve iş insanlarını ortak bir hedef için birleştiren, etkin girişimcileri destekleyen uluslararası girişimci ağı Endeavor tarafından geliştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus Sonbahar 2016 Dönemi'nin üç konferansı İzmir'de gerçekleştirildi. Endeavor Ağı'nda yer alan her biri önemli başarılara imza atmış Türk girişimciler, bugüne kadar yaşadıkları süreçteki zorlukları, başarıları ve mücadeleleri genç girişimci adaylarıyla hem yazılı vakalarda hem de yuzyuze konferanslarda paylaştı.

CaseCampus, Akbank desteğiyle girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen tüm üniversitelerin 3. – 4.sınıf ve lisansüstü öğrencileri ile en fazla 5 yıllık mezunları on hafta boyunca online modüller ve yüz yüze konferanslar aracılığıyla buluşturdu. 2016 Eylül ayında başvuru almaya başlayan ve Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden altı girişimcilik akademisyeninin danışmanlığında hazırlanan programda bu dönem Armut.com, Baydöner, Cosa ve Paraşüt vakaları incelendi. Katılımcılar Endeavor Türkiye girişimcilerinin tecrübelerini uygulamalı konferans ve online forumlarda deneyimleme imkanı buldu. 10 Haftalık program boyunca katılımcılar girişimciler, mentorlar, yatırımcılar ve eğitmenlerle çalışarak İzmir ve bölgenin girişimcilik potansiyelini değerlendirme fırsatı yakaladı.

Meraklı gençleri en donanımlı akademisyenler ve en güncel içerikle buluşturmak, gençlerin uygulamalı öğrenme deneyimlerini zenginleştirmek, girişimcilik akademisyenlerini, farklı disiplinlerden gelen öğrencileri, girişimcileri ve ekosistemin önemli oyuncularını Girişimcilik Eğitmenleri Network'ü ortamında buluşturmak, günümüzün ve geleceğin inovatif iş dünyası liderlerini güçlendirmek, girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak ele almaya destek vermeyi amaçlayan Case Campus programınınBahar 2017 dönem başvuruları ise 20 Ocak Cuma günü başlayacak.

Etiketler :