Evden Çalışmanın Daha Verimli Olduğunu İspatlayan 6 Neden

12-Haz-17 16:57 Ekleyen :  
Evden Çalışmanın Daha Verimli Olduğunu İspatlayan 6 Neden

İş yerlerinde evden çalışma hızla yayılıyor. Peki acaba çalışma ofisten mi evden mi daha verimli olabilir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte çalışma biçimleri de farklılaşıyor. Birçok iş yerinde esnek çalışma saatleri ve dışarıdan çalışma uygulamaları hayata geçmeye başladıysa da çalışanlar da işverenler de evden çalışmanın yeterince verimli olup olmayacağı konusunda kararsız. Peki ofiste çalışmak yerine evden çalışmanın ne gibi avantajları olabilir? İK Magazin ekibi olarak evden çalışmanın az bilinen 6 faydasını sizin için sıraladık; evden çalışmanın ne kadar verimli olacağının kararını size bırakıyoruz;

 

-Evden çalıştığınızda işe gitmek için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız yok. Terliklerinize binin, iki adımda ofistesiniz. Ayrıca toplu taşımaya saçtığınız paralardan bahsetmiyoruz bile. Bırakın insanlığa ve cebinize faydanız dokunsun; metrobüste 1 kişi eksik olsun. 

 

-İş stresini atmak için pahalı spor salonlarına ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız olan yeni yıkanmış, asılmayı bekleyen perdeler.

 

-Dedikodu yapmak ne kadar yanlış bir davranış olsa da, ofiste çalıştığınızda kimin ne yapıp ne yapmadığından, sadece iyi ilişkiler kurduğu için terfi alan kişilerden, hiç çalışmadan yatarak maaş alanlardan istemesenizde konuşmak zorunda kalırsınız. Ekip arkadaşlarınızla aranızdaki entrikalar da cabası.  

  

-İş yerindeki dedikodulardan uzak kaldınız diye kim demiş asosyalleşiyorsunuz diye.

Bakkal çırağı, sucu ve kapıcı gibi ekip arkadaşları edinebilirsiniz. Böylece iş yeri yerine mahallenin borsa durumundan haberdar olabilirsiniz.

 

-Evden çalıştığınızda işe gitmek için makyaj malzemelerine tonla para dökmeye ihtiyacınız kalmaz. Daha önce kimse size söyledi mi bilmiyoruz ama siz her halinizle güzelsiniz.

 

-Makyaj zorunluluğu olmadığı gibi bugün ne giysem sorusuna yanıt aramanıza da gerek yok. Kıyafet zorunluluğunuz yok zaten benden başka bir çalışanda yok. Burada patron sizsiniz.