Buzdağının Altındaki Yetenekleri Keşfediyor

10-Tem-17 17:38 Ekleyen :  
Buzdağının Altındaki Yetenekleri Keşfediyor

‘’Omuz Omuza’’ markasıyla yürüttükleri ‘’Engelsiz İnsan Kaynakları’’ projesiyle sektörde adından söz ettiren Happy İK'nın kurucusu Özgül Topkan Koruyan ile konuştuk.

Dezavantajlı bireylerin üretken bireyler olarak topluma kazandırılmalarını sağlamanın en önemli ve vazgeçilmez yolu, onların istihdam edilebilirliğini artırarak çalışma hayatında yer almalarının sağlanması. Engelli işe alımı, yasal zorunluluk olmasının yanında kurumların sosyal şirket olma vizyonlarının da önemli bir parçası. Engelli istihdamıyla ilgili spesifik olarak sadece Engelli İşe Alımı gerçekleştiren Omuz Omuza İnsan Kaynakları'nın kurucusu Özgül Topkan Koruyan'la Engelli İstihdamı hakkında konuştuk. Engelli işe alımının şirketler için hayati önem taşıdığının altını çizen Koruyan, Engelli adaylara ulaşmanın özel bir çalışma gerektirdiğini söylüyor;

Neden “Omuz Omuza” ..?

Omuz omuza vermek, eş değer kuvvetlerin güç birliği yapmasıdır. Omuz omuza verenlerden biri diğerine lütufta bulunmaz; destek olur ve elde edilen sonuçtan ortak bir fayda oluşur. Omuz veren, tek başına kaldırabileceğinden daha fazla yük kaldırmış olur, böylelikle elde edilecek toplam başarının derecesini artar. İşte bu yüzden Omuz Omuza Hayat Daha Kolay! diyerek Engelli İstihdamında farkındalık yaratmak, şirketler ile Engelli adayları yetkinlikleri doğrultusunda buluşturmak için kolları sıvadık. Milyonlarca insan, binlerce farklı sebepten dolayı dezavantajlı durumda. Dikkat sürelerinden fiziksel yetersizliklere kadar uzmanlık gerektiren birçok sebep, engelli istihdamını, ancak özel olarak ele alındığında anlaşılabilir ve yönetilebilir bir konu haline getiriyor.

“Omuz Omuza” bu alanda eksiği kapatmak için kuruldu.

‘’Omuz Omuza’’ Engelsiz İnsan Kaynakları kimdir?

Omuz Omuza”, dezavantajlı bireylere ve yeteneklerine odaklanmış bir İnsan Kaynakları İşe Alım organizasyonu. ‘Önceliğimiz’ değil, ‘tek amacımız’ dezavantajlı bireyleri daha iyi tanımak, yeteneklerini keşfetmek ve bu sayede en verimli olabilecekleri iş imkanlarını bulup istihdamda yer almalarını sağlamak. Bu sayede sadece iş arayan aday için değil, işveren için de sıra dışı bir fayda üretmeyi amaçlıyoruz. Omuz Omuza Happy İnsan Kaynakları'nın bir markası.

BUZDAĞININ ALTINDAKİ YETENEKLERİ KEŞFEDİYORUZ

Her yıl yüzlerce işveren sadece yasal zorunluluk  nedeniyle Engelli işe alımı yapıyor. Omuz Omuza markasıyla, bir konuda sahip olduğu dezavantajı başka bir alanda avantaja çevirmiş, topluma pozitif katkı verecek binlerce yeteneği keşfederek yeteneklerine uygun pozisyonlara yerleştirerek yeteneklerine su yüzüne çıkartıyoruz. 

Happy İnsan Kaynakları hangi hizmetleri veriyor ?

Türkiye genelinde şirketlere beyaz yaka ve mavi yaka olmak üzere iki farklı alanda, giriş pozisyonlarından üst düzey yönetici pozisyonlarına kadar personel işe alım hizmeti veriyoruz. 

“Omuz Omuza” Engelsiz İnsan Kaynakları tarafında sadece nitelikli engelli personel işe yerleştirmesine odaklanmış farklı bir ekibimiz var.

Omuz Omuza” nın diğer işe alım firmalarından farkı nedir ? 

- Uzmanlık gerektiren farklı iş alanlarında ihtiyaç duyduğunuz insan kaynağını nitelikli engelli yetenekler ile istihdam etmenizi sağlıyoruz.

- Engelli işe alımında özel eğitimli ekibimizle şirketlerin ihtiyacı olan en doğru ve nitelikli engelli yeteneği tespit ediyoruz.

- Tespit ettiğimiz engelli yetenekleri detaylı bir değerlendirme raporu ile işverene sunuyoruz.

- Ölçme ve değerlendirme sistemlerinin tasarımı ve planlaması da dahil tüm işe alım sürecini kurumlara özelleştirilmiş olarak uyguluyoruz.

- İşe alım süreçlerinde en yeni otomasyon teknolojilerini kullanıyoruz ve bu durum engelli insan kaynağı veri tabanını çok iyi yönetmemizi sağlıyor.

​- Engelli insan kaynağımızı sadece ilan web portallarını kullanarak değil dezavantajlı bireylerin temas ettiği tüm kurum, kuruluş, dernek ve yapılarla iş ortaklığı yaparak güncel tutuyoruz.