Linkedin Mentörlük Uygulamasını Denemeye Başladı

12-Tem-17 13:05 Ekleyen :  
Linkedin Mentörlük Uygulamasını Denemeye Başladı

Linkedin, kariyerinde bir yol göstericiye ihtiyaç duyan kullanıcılar ile liderleri bir araya getirmeyi amaçlayan yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Mentorluk, hem kariyerini geliştirmek isteyenler, hem de üst düzey yönetim kademesinde olanlar için kişisel gelişim açısından büyük önem taşıyor. İş hayatındaki çoğu kişi kariyer yolculuğuna sağlıklı bir mentorluk ilişkisine sahip olmaksızın devam ederken, çoğu çalışan da, kariyerlerinde ilerlemek adına bir mentor bulma arayışlarını şirketleri dışında sürdürüyor. Kariyer portalı Linkedin bu sorunun çözümüne yönelik uygulaması için test çalışmalarına başladığını duyurdu.

LinkedIn ürün yönetimi direktörü Hari Srinivasan, kariyer tavsiyesi almak adına insanların önce şirket içinden insanlarla diyalog kurduğunu, şirkette geçirilen sürelerin azalması ile birlikte danışılacak insan bulmanın da zorlaştığını belirterek, LinkedIn’in analizlerine göre ise üst düzey liderlerin yüzde 89’un da tavsiye verme konusuna sıcak baktığını, buradan hareketle yeni uygulamalarını hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

İnsanlar arasındaki kopukluğu giderme niyetindeki LinkedIn, denemeye başladığı ücretsiz yeni hizmeti aracılığıyla liderler ile akıl hocasına ihtiyaç duyan kullanıcıları eşleştiriyor. LinkedIn üyeleri, hem masaüstü hem de mobil aracılığı ile ulaşabilecekleri bu yeni hizmete danışan ya da danışman olarak kayıt olabilecekler. Okul, sektör ya da bölge gibi parametrelerin girilmesinin ardından, kullanıcılar, iş arama ya da kariyer geliştirme gibi seçenekler aracılığı ile ne üzerine danışmanlığa ihtiyaç duyduklarını seçecekler. Tercihlerin girilmesinin ardından, LinkedIn’in eşleştirme algoritması aracılığı ile kişi önerileri sunulacak. Hem mentor hem de danışan açısından eşleşmenin sağlanması durumunda da kullanıcılar LinkedIn üzerinden haberleşebilecek.

LinkedIn’in bu yeni özelliği geniş kitleler ile hemen buluşmayacak. İlk etapta sınırlı sayıda kullanıcının faydalanabileceği özelliğin, bir süre denenmesinin ardından yaz sonunda tüm üyelerin kullanımına sunulması bekleniyor.

Kaynak : Webrazzi