Discover Samsung İle 11 Yeni Yetenek Samsung'a Katıldı

18-Tem-17 23:44 Ekleyen :  
Discover Samsung İle 11 Yeni Yetenek Samsung'a Katıldı

Samsung'un yeni mezunlara yönelik programı Discover Samsung'u başarıyla tamamlayan 11 genç işe başladı.

Teknoloji firması Samsung yeni mezun programı Discover Samsung adı altında yeni yetenekleri kucaklamaya devam ediyor. Samsung İnsan Kaynakları tarafından şirkete genç yetenekler kazandırmak amacıyla 2015 yılından bu yana yürütülen işe alım programı Discover Samsung'a bu yıl Mart ayından bu yana 3 bine yakın öğrenci başvuru yaptı. 

İki aşamadan oluşan seçme sürecinde gençler ilk olarak online ortamda sınava girdiler. İkinci aşamada ise Samsung yöneticileri ile bir araya gelen adaylar, bu yöneticilerin mentörlüğünde kapsamlı bir proje geliştirme sürecine dahil oldular. İki aylık sürecin sonunda finale kalan gençler geliştirdikleri projeleri Samsung'un üst düzey yöneticilerine sunarak önemli bir iş tecrübesi daha edindiler. Sürecin sonunda üniversiteden yeni mezun 11 genç yetenek Samsung Electronics Türkiye'de işbaşı yapmaya hak kazandı.

Samsung İnsan Kaynakları'nın genç yetenek programı ile ilgili konuşan Samsung Electronics Türkiye, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Meriç Tunç, "İnsan kaynakları ekibi olarak temel amacımız çalışanların kendi yeteneklerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir çalışma ortamı oluşturarak, potansiyellerini en üst seviyeye çıkartmak. Gençlerin tüm kariyerleri boyunca faydalanabilecekleri bir iş tecrübesi sunmayı amaçlayan Discover Samsung programını da bu vizyon ile tasarladık. Programın 3. yılında aldığımız 3000'e yakın rekor başvuru Discover Samsung'un gençler tarafından benimsendiğini gösteriyor. Şirket olarak gençlere, onların fikirlerine ve heyecanlarına verdiğimiz önemden dolayı Discover Samsung ile bu sene 11 gencimizi Samsung ailesinin bir parçası yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz " dedi.