Barilla Çalışanları İş Stresini Pilatesle Atıyor

17-Ağu-17 13:35 Ekleyen :  
Barilla Çalışanları İş Stresini Pilatesle Atıyor

Barilla İnsan Kaynakları çalışanlarının iş ve özel hayatına konfor katmak için pilates eğitimleri düzenliyor.

Barilla, Türkiye'deki İK uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Üretimden tedariğe ve İK politikalarına tüm çalışmalarını "Sizin için iyi, Gezegen için iyi" misyonu ile yürüten Barilla, iş hayatının getirdiği fiziksel etkileri en aza indirmek, spora teşvik etmek ve çalışanlarının hayatlarına konfor katmak için pilates eğitimlerine başladı. Şirkette ayrıca pilates eğitimlerinin yanı sıra nefes teknikleri, çalışan anne-baba olma, kaygı ve stres yönetimi seminerleri düzenleniyor.

Barilla Gıda İK Müdürü Hüseyin Coşkun, "Son 4 yıldır uyguladığımız çalışmalarla sadece iş dünyasında değil, sporda da aktif bir şirket konumuna ulaştık. Şirket içerisinde aktif olarak her yıl turnuvalara katılan basketbol ve voleybol takımlarımız var. İstanbul Maratonu'na düzenli olarak katılan ve Sivil Toplum Kuruluşlarına destek için koşan bir ekibimiz var. Hayata geçirdiğimiz pilates derslerimizin lideri ve eğitmeni şirketimizin Talep Planlama Yöneticisi Burcu Özçivit oldu. 'Hayat yorucu, kolaylaştır Burcu' sloganıyla hayata geçen projede uzun yıllardır pilatesle uğraşan ve eğitmenlik sertifikasına sahip olan Burcu Özçivit, 10 kişilik gruplarla, 3 aylık periyotlarda çalışanlarımıza eğitim vermeye başladı" dedi.

Barilla bünyesnde insan kaynakları birimi olarak organize ettikleri diğer etkinliklerden de bahseden Coşkun, "İstanbul ve Bolu'daki tüm çalışanlarımızın özel yaşamlarını 'Çalışan anne-baba olma', 'Kaygıyı yönetme', 'Ofis yogası', 'Nefes teknikleri', 'Stres yönetimi' gibi dönemsel seminerlerimiz ile destekliyoruz. Motivasyon amaçlı bilgi şampiyonaları, yemek yarışmaları, masa tenisi ve tavla turnuvaları düzenliyoruz. Ayrıca sağlıklı beslenmeyi içselleştirmek için şirketimizin benimsediği 'Akdeniz tipi beslenme modeline uygun öğle yemeği organize ediyoruz" şeklinde konuştu.