BTK Çalışanlarının Çocukları Yarını Kodladı

17-Ağu-17 16:34 Ekleyen :  
BTK Çalışanlarının Çocukları Yarını Kodladı

Türkiye Vodafone Vakfı'nın Habitat işbirliğiyle sürdürdüğü "Yarını Kodlayanlar" projesine BTK çalışanlarının çocukları da katıldı.

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliğinde yürütülen "Yarını Kodlayanlar" projesi kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) çalışanlarının çocuklarına da kodlama eğitimi verildi. BTK'nın kuruluş yıldönümü çerçevesinde BTK Akademi himayesinde Ankara'da gerçekleştirilen eğitimde, 60'a yakın çocuğa Algoritmaya Giriş, Scratch'le Programlamaya Giriş, Hikaye Oluşturma ve Oyun Programlama, mBot Programlama ve Oyun Oluşturma konularında teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Çocuklar sertifikalarını BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Vodafone Türkiye CEO'su Colman Deegan'ın elinden aldı.

Vodafone Vakfı ve Habitat işbirliği ile hayata geçen ve yeni nesillere kodlama eğitimi vermeyi amaçlayan program çerçevesinde bugüne kadar 6 ilde 35 eğitmenle 1.800'ü aşkın çocuğa ulaşıldı. Şanlıurfa'da 500'ü aşkın Suriyeli çocuğa eğitim verildi. Eğitimlere Vodafone çalışanlarının çocukları da dahil edilerek İstanbul ve Ankara'da 200'e yakın Vodafone çalışanının çocuğu kodlamayla tanıştırıldı.