AbbVie Gönüllüleri Eğitim İçin Sahada

17-Ağu-17 17:08 Ekleyen :  
AbbVie Gönüllüleri Eğitim İçin Sahada

AbbVie çalışanları yaşadıkları ve çalıştıkları bölgelerdeki okullara ve topluma destek olmak için gönüllü olarak çalıştı.

AbbVie'nin 2014 yılında başlattığı "Olasılıklar Haftası" gönüllülük programı bu yıl Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle 26 Temmuz'da gerçekleştirildi. Dünya genelinde 50 ülkede 50'den fazla projenin hayata geçtiği "Olasılıklar Haftası" kapsamında 2017'de 6.000 AbbVie çalışanı, yaşadıkları ve çalıştıkları bölgelerdeki okullara ve topluma destek olmak için 26.000 saatten fazla gönüllü olarak çalıştı.

AbbVie ve Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilen projede İstanbul'da Avcılar Alsancak İlköğretim Okulu ve Ankara'da Mamak Köşklüdere İlköğretim Okulu'nun ihtiyaçları önceden belirlenerek giderildi. Tadilat kapsamında; okulların fiziksel şartları iyileştirildi. Öğrencilerin istekleri doğrultusunda duvarlar çizgi film karakterleriyle süslendi. Okul bahçesi çizgileri belirginleştirilerek oyun alanları çizildi. Merdiven kenarları ve giriş kapısı boyanarak yenilendi, hatıra pankartı hazırlandı. AbbVie çalışanları ayrıca ''Olasılıklar Haftası'' ile ilgili heyecanlarını ve duygularını #AbbVieGivesBack hashtag'i ile sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Etiketler :