L'Oréal Cinsiyet Eşitliğinde 1. Sırada

18-Ağu-17 12:40 Ekleyen :  
L'Oréal Cinsiyet Eşitliğinde 1. Sırada

L'Oréal, Equileap'in 19 farklı kriterine göre şekillenen 2017 Global Cinsiyet Eşitliği sıralamasında 23 ülkeden 3000 şirket arasında ilk sırada yer aldı.

İşyerinde cinsiyet eşitliği konusunda çalışmalarını sürdüren L'Oréal yaptığı çalışmalarla ödüle layık görüldü. Amsterdam'da yapılan özel törende ödülü alan L'Oréal'in Yetenek Geliştirme ve Çeşitlilikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Claude Le Grand, "Bu değerli ödül, 10 yıllık kesintisiz çalışmanın ve cinsiyet eşitliğinin işyerinde mutluluğun, yaratıcılılığın, inovasyonun, performansın ve büyümenin artırılmasına yönelik temel bir araç olduğuna dair tam bir inancın sonucudur. Cinsiyet eşitliği konusunda dünyanın her yerinden 3000 şirket arasında bir numara olarak tanınmak büyük bir onur. Bu onur bizi bu alanda daha önemli çalışmalar gerçekleştirmek için motive ediyor" şeklinde konuştu.

Global anlamda yöneticilerin %62'si, İcra Kurulu üyelerinin %33'ü ve Yönetim Kurulu üyelerinin %46'sı kadınlardan oluşan L'Oréal'in Türkiye ofisinde 1118 çalışanın, 746'sı kadın; üst yönetimin %71'inde kadınlar yer alırken, orta düzey yöneticilerin % 58'ini yine kadınlar oluşturuyor.