Sodexo Entegre Başarılı Öğrencileri İşe Alacak

22-Ağu-17 13:04 Ekleyen :  
Sodexo Entegre Başarılı Öğrencileri İşe Alacak

Sodexo Entegre, Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde aşçılık atölyesi açtı.

Aşçılık mesleğinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aşçılık sınıfı için yemek atölyesi kuran Sodexo Entegre, aşçılık sınıfı öğrencilerine staj imkânı sağlayacak, başarılı öğrencilerin yüzde 20'sine ise Sodexo çalışanı olma fırsatını sunacak.

DÜNYA'ya açıklamalarda bulunan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO'su Ahmet Zeytinoğlu, şirketin geçen yıl yüzde 45 büyüdüğünü kaydederek, "Türkiye'de iyi sektör ve kötü sektör var. Ama işini iyi yapan kişi, her sektörde kazanıyor. Benim bir kuralım var, mutsuz ve hırsız adamla çalışmam. Bir sektörde kötü, kirli para varsa iyi para kaçar. Sektördeki mutsuz insan, mutlu insanı mutsuz yapar" dedi. Tecrübenin önemli olmasına karşın daha çok pozitif insanları işe almayı tercih ettiğini söyleyen Zeytinoğlu, yapılan bir ankette şirket çalışanlarının mutluluk oranının yüzde 73 çıktığını ifade etti. Zeytinoğlu, şirkette mobing, cinsal istismar gibi konularla birebir ilgilendiğini belirtti.

Türkiye'de aşçılık eğitiminin yaygınlaştırılmasına ve eğitim kalitesinin arttırılmasına destek olmayı amaçlayan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, insan kaynakları projeleri doğrultusunda geçen yıl da Sancaktepe Fehmi Yılmaz Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yemek atölyesi açmıştı. Türkiye'deki donanımlı aşçı sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Ahmet Zeytinoğlu, "Sodexo Entegre olarak profesyonel mutfaklarımızda daha çok genç ve donanımlı aşçılar olmasını arzu ediyoruz. Bu kapsamda ikinci okul projemizi hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Atölye desteğimizin yanı sıra başarılı öğrencilere staj ve iş imkanı sunuyoruz" diye konuştu.