Novartis Türkiye'de Üst Düzey Atama

08-Eyl-17 11:42 Ekleyen :  
Novartis Türkiye'de Üst Düzey Atama

Novartis Türkiye Grubu Başkanlığı görevine Novartis/Sandoz Grubu bünyesinde 40 yıldır çeşitli ülke ve görevlerde bulunan Dr. Altan Demirdere atandı.

Dr. Altan Demirdere Kimdir?

Galatasaray Lisesi'nden mezun olan Altan Demirdere, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde lisans, Basel Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde ise yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. Ayrıca, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde öğrenim gördü.1980-1984 yılları arasında Sandoz Basel'de Ar-Ge Bölümü'nde araştırmacı olarak görev yapan Altan Demirdere, 1984-1993 yılları arasında Sandoz Türkiye'de, Tıbbi Tanıtım Sorumlusu, Bölge Müdürü, Ürün Müdürü, Satış Grubu Müdürü, Planlama & Kontrol Müdürlüğü, Pazarlama ve Satış Direktörlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı gibi pek çok farklı pozisyonda bulundu. Demirdere, 1993 yılında Sandoz Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkanı olarak Sandoz Basel'e gitti.1998 yılında, Sandoz ve Ciba-Geigy'nin birleşmesiyle kurulan Novartis'in Macaristan Genel Müdürlüğü ve Ülke Başkanlığı görevini üstlendi.2002 yılında Novartis Türkiye Genel Müdürü ve Ülke Başkanı olarak Türkiye'ye geri döndü ve bu görevini 2007 yılına kadar sürdürdü. Aynı dönemde Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD)'nin Kurucu Başkanı oldu ve 6 dönem boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptı.

Bunu takiben Demirdere, 2008-2015 yılları arasında Sandoz Rusya Genel Müdürü ve Novartis Grubu Başkanı olarak görev aldı. Mart 2015'te Sandoz Türkiye ve CIS Bölgesi Başkanlığı ve Novartis Grup CIS Başkanlığı'na atanarak İstanbul'a geri döndü.Halen Sandoz Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi Başkanlığı'nı yürütmektedir.