Stresten Arınmanızı Sağlayacak Antik Çağlardan Kalma 6 Etkili Yöntem

09-Kas-17 19:00 Ekleyen :  
Stresten Arınmanızı Sağlayacak Antik Çağlardan Kalma 6 Etkili Yöntem

İş hayatında yaşadığını stresten arınmak ve biraz olsun rahatlamak için bu önerilere göz atın.

İş yerinde her gün oturduğunuz sandalyede uyuşan bedeninizi, yaşadığınız sıkıntılar yüzünden stresle dolu olan aklınızı boşaltmak için farklı yöntemlere başvurmaya ne dersiniz?. İK Magazin ekibi olarak en ilkel yöntemleri kullanarak iş hayatınızdaki stresten arınmanızı sağlayacak alternatifleri araştırdık. 

İşte Stresten Arınmanızı Sağlayacak Antik Çağlardan Kalma 6 Etkili Yöntem;

 

Birine yardım edin.

Antik Yunan filozofları bir insana yardım ederek edinilen huzuru başka bir şeyin veremeyeceğini düşünüyor. Belki işe giderken, ofisteyken yardıma ihtiyacı olan birilerine rastlayabilirsiniz. Hatta bugün o stajyer çalışana biraz vakit ayırmaya ne dersiniz?

 

Akupunktur deneyebilirsiniz.

Çok eski zamanlardan beri Çin’de uygulanan akupunkturun ilaç kullanmadan birçok hastalığın tedavisini sağladığına inanılıyor. Yaşayan her canlının enerjisini eşitlediğine inanılıyor. Özellikle saatlerce oturduğunuz koltuğun neden olduğu vücut ağrıları için denemek de fayda var gibi.

 

Sağlıklı bir ortam zihninizi rahatlatacak bir etmendir.

Kavga ve gürültünün olduğu ortamlar sizi de strese sokar. Yalnızca ruhsal değil fiziksel olarak da etkilenirsiniz. Bu nedenle çabalamanız gereken en önemli nokta insanlarla sağlıklı ilişkiler kurmanızdır.

 

Değiştiremeyeceğiniz durumları düşünüp durmaktan ziyade kabullenmeyi deneyin.

Bazı durumlar vardır, her yolu denemenize rağmen bir türlü çıkar yol bulamazsınız. Kendinizi yer bitirir, paralarsınız. Kafanıza taktıkça ruhsal ya da fiziksel bir şekilde sizi olumsuz etkileyecek bir geri dönüş alırsınız. Belki de her seferinde değiştirmeye çalışmak yerine bu sefer farklı bir yöntem izlemelisinizdir. Kabullenmeyi ve o durumla yaşamayı öğrenin. Bakalım hayatınızın akışı bir nebze olsun düzelecek mi?

 

Duygularınızla mantığınızı dengelemeye çalışın.

Ne hep duygularınızla hareket eden biri, ne de hep mantığınızla hareket eden biri olun. Hayatta verdiğiniz kararların sağlıklı olması bu ikisinin dengelenmesinde yatar. Bu nedenle kendi sağlığınız için duygularınızla mantığınızı nasıl kullanacağınızı iyi bilin.

 

Bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirmek için kendinize vakit ayırın.

Eski Mısır’da mental ve fiziksel rahatsızlıklar bir sayılırken, günümüzde mental hastalıklar pek de ciddiye alınmıyor. Ve içten içe yaşadığınız sıkıntıları aşamadığınızda sorunun kendinizde olduğunu zannediyorsunuz. Sorununuz beyninizde de olsa, bedeninizde de olsa dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle sağlığınıza dikkat etmeli ve biraz da olsa bencil olmalısınız.