İlk Şarj Noktası Petrol Ofisi'nden

29-Kas-17 09:10 Ekleyen :  
İlk Şarj Noktası Petrol Ofisi'nden

Petrol Ofisi, ilk elektrikli araç şarj istasyonunu Gebze’de hizmete açtı.

Petrol Ofisi, elektrikli otomobiller için geliştirdiği e-Power markalı şarj istasyonlarından ilkini Gebze yakınlarında, İstanbul- İzmir Otoyolu üzerinde yer alan, Osmangazi Köprüsü girişindeki Oksijen O3 Dinlenme Tesisleri’ndeki akaryakıt istasyonunun yanında hizmete soktu.

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, ilk e-Power şarj istasyonunun açılışında yaptığı konuşmada, bugün sınırlı da olsa gelecekte sayıları hızla artacak elektrikli araçlara hizmet edecek altyapıyı bugünden hazırladıklarını belirtti.

Petrol Ofisi CEO'su şarj istasyonlarının kurulumu ve yaygınlaştırılması konusunu bir sosyal sorumluluk olarak gördüklerini vurgulayarak şarj istasyonlarının 3 ay süre için ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı. Şarj istasyonları daha sonrasında kullanım bedeli alınacak.

Selim Şiper, şarj istasyonlarının yaygınlaştırılmasını bugün için bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini ifade etti. Selim Şiper, Osmangazi Köprüsü girişindeki e-Power şarj istasyonunun ilk üç ay boyunca elektrikli araç sahiplerine ücretsiz hizmet sunacağını, daha sonra elektrik ve hizmet bedeli almaya başlayacaklarını anlattı. Şehirlerarası yolculuklar için şarj noktalarını arttırmayı planladıklarını belirten Şiper bu yıl 10 şarj istasyonu kurmayı hedeflediklerini belirtti. Petrol Ofisi, elektrikli araç şarj sistemi konseptinin oluşturulmasında, bu alanda faaliyet gösteren Voltrun’dan sadece sistem ile ilgili danışmanlık hizmeti aldı ve e-POwer’ı tasarımından, yapısına kadar özel bir marka olarak geliştirdi ve tamamen Türkiye’de üretti.