Trump'ın Twitter Hesabını Kapatan Twitter Çalışanı Türk Çıktı

30-Kas-17 15:59 Ekleyen :  
Trump'ın Twitter Hesabını Kapatan Twitter Çalışanı Türk Çıktı

Geçtiğimiz ay başında ABD Başkanı Trump'ın twitter hesabı 11 dakikalığına devre dışı kalmış, olayın sorumlusu olarak iş yerinde son günü olan bir twitter gösterilmişti.

Kasım ayının başında ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabı 11 dakikalığına devre dışı kalmış, olay bir anda tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Twitter şirketinden yapılan açıklamada Trump’ın hesabını devre dışı bırakan kişinin, iş yerindeki son gününü geçiren bir Twitter çalışanı olduğu belirtilmişti. Fakat yapılan açıklamada bu kişinin kimliği hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı.

Başkan Trump'ın twitter hesabını 11 dakikalığına kapatan kişinin kimliği belli oldu. Teknoloji yayınları yapan Techcrunch sitesinin haberine göre ABD Başkanı’nın twitter hesabını 11 dakikalığına kapatan kişi, Türk asıllı Alman vatandaşı Bahtiyar Duysak.

Eski twitter çalışanı Bahtiyar Duysak ile yüzyüze bir röportaj gerçekleştiren site, olayın iç yüzünü Bahtiyar Duysak'a sordu. Muhabirin sorularını yanıtlayan Duysak, olayda herhangi bir art niyeti olmadığını tamamen tesadüfi olarak gerçekleştiğini söyledi. Duysak olayın şans mı şanssızlık mı olduğunu bilemediğini, hatta kendisi yerinde olmak isteyecek kişilerin olduğunu bildiğini ama herhangi bir art niyetle yapılmadığını söyledi.

İşte Başkan Trump'ın twitter hesabının 11 dakikalığına kapanması olayının iç yüzü;

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

 

Twitter Çalışanı İş Yerindeki Son Gününde Trump’ın Hesabını Sildi