2017'de İnsanları Bir Araya Getiren Facebook Haberleri

07-Ara-17 10:16 Ekleyen :  
2017'de İnsanları Bir Araya Getiren Facebook Haberleri

Facebook’un verilerine göre 2017 yılında platformda en çok konuşulan olaylar sırasıyla Dünya Kadınlar Günü, 51. Super Bowl ve Las Vegas Saldırısı oldu.

Her gün 1,4 milyardan fazla kişinin kullandığı Facebook'ta insanlar önemli olaylarla ilgili tepkilerini olumlu olumsuz duygularını paylaşmaya devam ediyor. Şirketlerin insan kaynakları birimlerinin de kariyer sayfası olarak kullandığı facebookta globalde en çok konuşulan konular hangileri oldu?

Facebook'un verilerine göre 2017'de en çok paylaşım yapılan konular arasında bulunan 21 Ocak’ta yapılan kadınlar yürüyüşü, 500 binden fazla insanı bir araya getirdi. Yürüyüş, 2017 yılında tek bir amaç için oluşturulan en büyük Facebook etkinliği oldu.

Bir başka konu ise Amerikan futbolu şampiyonluk maçı olan Super Bowl oldu. Yıl içinde Facebook’ta Super Bowl ile ilgili videolar 262 milyondan fazla kez görüntülendi.

2017 yılında yaşanan en üzücü olaylardan biri olan terör saldırısı da yine facebookta en çok paylaşım yapılan konulardan biri oldu. Las Vegas’ta yaşanan saldırı sonrasında 3.300’den fazla kişi, Facebook’taki Kriz Yardım Merkezi (Crisis Response) aracılığıyla yardımda bulundu.

2017 yılında Facebook insanların sadece aileleri ve arkadaşlarıyla güzel anılarını paylaştıkları değil, aynı zamanda anlamlı topluluklar oluşturduğu ve kriz anlarında dayanışma gösterdiği de bir platform oldu. Facebook verilerine göre 2017 yılında Meksika'da meydana gelen deprem, Kriz Yardım Merkezi'nde en çok etkileşimi yaratan felaket oldu. Kriz Yardım Merkezi aracılığıyla milyonlarca kişi güvende olduğunu sevdiklerine haber verdi ve depremzedelere yardım etti.

 

Etiketler :