ING Bank Türkiye Bireysel Bankacılık GMY Görevine Alper Gökgöz Atandı

07-Ara-17 18:24 Ekleyen :  
ING Bank Türkiye Bireysel Bankacılık GMY Görevine Alper Gökgöz Atandı

ING Bank Türkiye'nin Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Barbaros Uygun'dan boşalan koltuğa ING Bank Türkiye'nin Dağıtım Kanalları, CRM ve İş Ortaklıkları Direktörü Alper Gökgöz atandı.

ING Bank Türkiye'nin Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Barbaros Uygun'un yine ING çatısı altında terfi ederek yurt dışında farklı bir göreve atanmasıyla boşalan koltuğa CRM ve İş Ortaklıkları Direktörü Alper Gökgöz atandı. ING Bank Türkiye'nin bankacılık uygulaması ING Mobil'i yenilikçi fonksiyonlarla geliştirerek mobil bankacılık kullanıcı sayısını son iki yılda iki katına çıkaran ve Banka'nın Stratejik İş Ortaklıkları modelinin kurulmasında öncü olan Gökgöz 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görevini devralacak.

Atamayı değerlendiren ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, "Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak Alper Gökgöz ile yıllardır yatırım yaptığımız "Eski Köye Yeni Âdet" bankacılık stratejimizin daha da güçlenerek devam edeceğine inanıyorum. Temeline inovasyon, teknoloji ve büyük veriyi koyduğumuz bireysel bankacılık stratejimiz, Gökgöz'ün liderliğinde müşteri ve çalışan mutluluğu odaklı olarak hız kazanacaktır. " dedi.

Alper Gökgöz kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Alper Gökgöz, İşletme yüksek lisans diplomasını Harvard Business School'dan aldı ve son olarak Stanford Üniversitesi'nde Yönetici Liderlik programını tamamladı. İş yaşamına 2005 yılında McKinsey & Company İstanbul ofisinde başlayan Gökgöz, aynı şirketin Amsterdam ofisinde de görev yaptı. Kariyeri boyunca finans alanında birçok uluslararası şirkete stratejik konularda danışmanlık yapan Gökgöz, 2012 yılında Dijital Bankacılık Grup Müdürü olarak ING Bank Türkiye bünyesine katıldı. Bankanın dijital dönüşümüne büyük katkı sağlayan Alper Gökgöz dijital kanalların en yeni teknolojilerle müşteri odaklı dönüşümüne liderlik etti ve ING Bank Türkiye'nin sektördeki en iyi dijital bankalardan biri haline gelmesinde önemli rol oynadı.

Etiketler :