İK Uzmanlığından Yazılımcılığa Uzanan Bir Kariyer

19-Ara-17 17:09 Ekleyen :  
İK Uzmanlığından Yazılımcılığa Uzanan Bir Kariyer

IBM İnsan Kaynakları ekibinde çalışan Sarah McNee, hiçbir yazılım deneyimi olmadan oluşturduğu chatbot yazılımı ile çalışanlardan gelen binlerce soruya cevap verdi.

IBM şirketinde çalışan insan kaynakları profesyoneli Sarah McNee geçtiğimiz yıl, şirketin yeni performans yönetim sistemi Checkpoint'in iletişim ekibinde yer aldı. Şirketin yeni performans sisteminin çalışan iletişimi alanında çalışmnalar yapan ekipte yer alan Sarah 300.000'den fazla çalışandan oluşan bir kitleye global olarak daha etkili bir şekilde sunabilmek için kendisine ve ekibine yeni sistemle ilgili soruları cevaplamasına yardımcı olacak bir araca ihtiyaç duydu.

Daha önce herhangi bir kodlama deneyimi olmaksızın sadece dört hafta içinde insan kaynakları ekibi ile birlikte bir chatbot oluşturarak gerçek zamanlı olarak uygulamayı kullanan çalışanlardan binlerce soruya cevap verdi.

Sarah insan kaynakları projesi içerisinde edindiği bu tecrübe ile birisinin yazılımcı olabileceğini ve yeni bir şeyler yapmanın aslında tek bir soru sormaktan geçtiğini anladı; Bunu yapmanın başka bir yolu var mı?

İşte Sarah McNee'nin hikayesi;

Etiketler :