Henkel'de Atamalar

10-Oca-18 12:50 Ekleyen :  
Henkel'de Atamalar

Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Töre Birol, Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Orta Doğu Avrupa Satış ve Ülke Yönetimi Başkan Yardımcısı olarak atandı. Töre Birol’un görevini ise Güray Yıldız devraldı.

Töre Birol Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu Töre Birol Oxford Brookes Üniversitesi’nde MBA yaptı. İş hayatına Koç Holding, BP ve Nielsen’de çeşitli pozisyonlarda görev yaparak başlayan Töre Birol 2006 yılında Kategori Yöneticisi olarak Henkel'de görev aldı. 2007 yılında Henkel’de Zincir Mağazalar Kanal Müdürü görevine getirildi. 2009’da Ticari Pazarlama & Kategori Yönetimi Yöneticiliği, 2011’de ise Henkel Baltıklar Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2012 yılında Henkel Ukrayna Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam etti. 2015 – 2017 yıllarında Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak atandı. Töre Birol, bundan böyle Henkel’in Çamaşır ve Ev Bakım Orta Doğu Avrupa Satış ve Ülke Yönetimi Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek.

Güray Yıldız Kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Güray Yıldız, 1997 yılında Gillette’te kariyerine başladı. 1999’da Henkel’e geçiş yaparak Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Zincir Mağaza Temsilcisi oldu. 1999 – 2006 yılları arasında Türk Henkel’de Satış, Ticari Pazarlama ve Kategori Yönetimi Bölümlerinde yöneticilik yaptı. Daha sonra bir yıl süre ile Viyana’da Henkel Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde Uluslararası Marka Yöneticiliği görevinde bulundu. 2008 – 2010 yılları arasında Türkiye Geleneksel Kanal ve Saha Satış Yöneticisi pozisyonunda çalıştı. 2011’de ise Türk Henkel Çamaşır ve Ev Bakım Satış Direktörü oldu. 2014 yılından bu yana da Henkel Macaristan Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürlüğü görevini yürüten Yıldız, 1 Ocak 2018 itibarıyla Türk Henkel’de Çamaşır ve Ev Bakım Genel Müdürü olarak kariyerine devam edecek.