GSK Türkiye'de Atamalar

10-Oca-18 13:29 Ekleyen :  
GSK Türkiye'de Atamalar

GSK Türkiye, iki departmanı birleştirdi. 1 Ocak 2018 itibariyle, Ecz. Işıl Berker Kayhan, Pazara Erişim İletişim ve Resmi İlişkiler Direktörü, Selcen Çökdü ise İletişim ve Hasta İlişkileri Departman Lideri görevine getirildi.

 

Işıl Berker Kayhan Kimdir?

1997 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olan Işıl Berker Kayhan, 2002 yılına kadar aynı üniversitenin Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalın'da Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2003-2012 yılları arasında Novartis Pazara Erişim, Resmi İlişkiler ve Ruhsatlandırma departmanında farklı görevlerde bulundu. Eylül 2012 tarihinde GSK Türkiye'ye Ruhsat Müdürü olarak katılan ve sonrasında Ruhsatlandırma Departman Lideri pozisyonuna atanan Işıl Berker Kayhan, bu süre zarfında Pazara Erişim departmanında da çeşitli proje yönetimi sorumluluklarını üstlendi. 2016 tarihinden bu yana Pazara Erişim ve Resmi İlişkiler Direktörü görevini yürütmekte olan Ecz. Işıl Berker Kayhan, 01.01.2018 tarihi itibariyle Pazara Erişim, İletişim ve Resmi İlişkiler Direktörü olarak atandı.

Selcen Çökdü Kimdir?

1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde işletme yönetimi yüksek lisansı yapan Selcan Çökdü, kariyerine 2000 yılında Anadolu Isuzu Pazarlama Uzmanı olarak başladı. 2002 yılında Merck Sharp&Dohme'da üst yönetim pozisyonlarında görev aldı. Daha sonra Osteoporoz ve Kadın Sağlığı Satış ve Pazarlama Müdürü görevini yürüttü.  Vodafone Kurumsal İletişim Kıdemli Yöneticisi pozisyonunda çalışan Selcan Çökdü, 2016 yılından bu yana GSK Kritik Hastalıklar İş Birimi Müdürü görevini yürütmekteydi.  Selcan Çökdü 01.01.2018 tarihi itibariyle  İletişim ve Hasta İlişkileri Departman Liderliği görevine getirildi.