Yeni İnsanlar Tanımanızı Sağlayacak Hobi Önerileri

08-Şub-18 09:02 Ekleyen :  
Yeni İnsanlar Tanımanızı Sağlayacak Hobi Önerileri

Gün içindeki tempolu hayatın bir noktadan sonra sıkıcı olabileceğini hepimiz biliyoruz. Gün sonunda yorgunluğu unutmak ve günü daha verimli bitirmek için bir hobi edinmek size iyi gelebilir.

Hobilerin en önemli özellikleri yapılmak zorunda olmayan, yetiştirmek için zaman kısıtlaması olmayan ve kişiyi içinde bulunduğu stresli ortamdan belli bir süre uzaklaştıracak olması. Çalışan bünyeler için iş saatleri dışında yapılabilecek ve network imkanı sunan hobileri araştırdık.

İşte iş hayatı dışında kalan zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz sizi hem iş stresinden uzaklaştıracak hem de yeni arkadaşlıklar kurmanızı sağlayacak hobi önerileri. 

 

1- Uzak Doğu Sporları: Son zamanlarda popüler hobilerden olan uzak doğu sporları, performans ve fiziksel becerilerin gelişmesi, formda kalmak ve kendini savunmayı öğrenmek gibi katkılarının yanında sorun çözme, odaklanma, disiplin gibi iş hayatında da sizi olumlu yönde etkileyecek yanlarının olduğunu görebilirsiniz.

 

2- Sosyal Sorumluluk Projelerine Katılmak: Katıldığınız her proje sizde fedakarlık, hayırseverlik ve empati gibi duyguları ortaya çıkartacak. Bir çıkar beklemeden yapılan işin sizde pozitif enerji yarattığını göreceksiniz. Bu alanda birçok tanınmış kurum ile iş birliği yaparak istediğiniz noktaya sizinde faydanız olabilir. Sosyal sorumluluk alanında faaliyet gösteren gruplara katılarak hem yeni insanlar tanıyıp hem de yardıma ihtiyacı olanlara yardım edebilirsiniz.

 

3- Satranç Oynamak: Satranç planlı hareket etmeyi, daha doğru ve çabuk düşünmeyi sağlar. Bununla birlikte iki kişi arasında kazanma heyecanı olduğundan hırs gücünü arttırabilir. Hem zekayı geliştirmek hem de yeni biriyle tanışmak için satranç çok faydalı bir hobi olacak. 

 

4- Mandala: Dilediğiniz çizgileri birleştirerek bir şekil ortaya çıkarabilirsiniz ve bu şekilleri boyayabilirsiniz. Bir şeyler çizmek hem ruhunuza iyi gelecek hem de hoşça vakit geçirmenizi sağlayacak. Renkler ile uğraşmak yeni şeyler ortaya çıkarmak sizi fazlasıyla motive edecek. 

 

5- Dans Kursu: Dans etmek müziğin ritmine kapılıp iş stresinden uzaklaşmanızı sağlarken yeni ve eğlenceli arkadaşlıklar kurmanıza da yardımcı olabilir. Sadece eşli danslar değil farklı kültürlere ait topluluk danslarını da deneyebilirsiniz.

 

6- Fotoğraf Kulüpleri.: Fotoğrafçılık, her zaman popüler hobilerden biri. Bu alanda açılmış kurslara kayıt olabilir, gittiğiniz ya da gitmediğiniz yerleri farklı bakış açılarıyla görebilirsiniz. Belirli kulüpler tarafından düzenlenen günlük fotoğraf çekim turlarına katılabilirsiniz. 

 

7- Hayvansever Topluluklara Katılım: Barınaklara gidip, yardıma muhtaç hayvanlar ile ilgilenebilir, muhtaç hayvanlardan bir veya birkaçını sahiplenip hem bir hayat kurtarmış hem de kendinize bir dost edinmiş olabilirsiniz. Facebook üzerinde birçok hayvansever topluluk bulunuyor. Bu toplulukların düzenli etkinliklerine katılarak küçük dostlarla keyifli vakit geçirmek sizi iş stresinden uzaklaştıracaktır.

 

8- İşaret Dili Kursu: Bu çok özel dili öğrenerek duyma engelli olanlar için farkındalık yaratabilirsiniz. Ayrıca işaret dili öğrendikten sonra gönüllü olarak organizasyonlara katılarak bu bilginizi iyiliğe çevirmeniz de mümkün.

 

9-Yemek Kursu: İlgi duyduğunuz dünya mutfaklarından birini seçip, o alanda gideceğiniz kurslarda yeni birileriyle tanışıp farklı yemek tarifleri öğrenebilirsiniz. Mutfakta yeni yemekler keşfedebilir, eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

 

 

Etiketler :