Tesla’ya Rekor İş Başvurusu Yapıldı

21-Şub-18 11:39 Ekleyen :  
Tesla’ya Rekor İş Başvurusu Yapıldı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın AR-GE ve pazarlamadaki başarısı işveren markasına da olumlu etki ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinin Palo Alto şehrinde bulunan elektrikli araç, elektrikli araç güç aktarım organları ve batarya üreten otomobil devi Tesla ürettiği araçlarla müşterilerinin olduğu kadar işveren olarak adayların da hayallerini süslüyor. Şirketin 2017 yılında açıkladığı 2500 kişilik açık pozisyona rekor sayıda başvuru yapıldı. 2017 yılı için açılan 2500 kişilik pozisyona tam 500 bin kişi başvurdu.

Sağladığı başarılar sayesinde tüm dünyadan herkesin dikkatini üzerine toplayan teknoloji devi, büyümeye paralel olarak işe alımlarına devam edecek. Her yıl biraz daha gelişen ve üretim bandını genişleten Tesla, ortaya koyduğu gelişimlerin yanı sıra binlerce istihdama da olanak sağıyor.

Kendilerine yapılan rekor sayıda iş başvurusunu değerlendiren Tesla’nın global işe alım başkan yardımcısı Cindy Nicola, Tesla’da işe girme konusunda gizli bir formüllerinin olmadığını ama mükemmellik aradıklarını belirtti.. Çeşitlilik ve yenilikçilik anlayışını benimseyen kişilerin işe alım sürecinde daha başarılı olduğunu açıklayan Nicola, cesaretinde işe alım sürecinde önemli bir rol oynadığının altını çizdi.

Buna ek olarak “Neden Tesla’da çalışmak istiyorsunuz?” sorununa verilecek yanıtın oldukça önemli olduğunu açıklayan global işe alım başkan yardımcısı, klasik otomobillere kıyasla farklılık aradıklarını ve yenilikçi cevaplar aradıklarını dile getirdi.

Etiketler :