Isuzu Çalışanları Doğum Günlerinde İzinli

07-Mar-18 14:05 Ekleyen :  
Isuzu Çalışanları Doğum Günlerinde İzinli

Anadolu Isuzu, çalışanları için doğum günlerinde izin uygulamasını hayata geçirdi.

Anadolu Isuzu, çalışanlarının iş ve özel yaşam dengesini güçlendirmek amacıyla “Doğum günlerinde 1 günlük hediye izin” uygulamasını hayata geçirdi.

Şirketin çalışanlarına yaptığı iç ankette çalışanlarından aldığı talepler doğrultusunda oluşturduğu uygulama 1 Mart 2018 tarihi itibariyle başladı. Hediye izin uygulaması kapsamında çalışanlar doğum günlerinde yıllık izin hak edişlerinden izin günü düşmeden izinli sayılacak. Doğum günü hafta sonuna, resmi tatile ya da iş seyahatine denk gelen çalışanlar ise doğum günü izinlerini doğum gününden önceki ya da sonraki hafta içinde kullanabilecek.

Hediye izin uygulamasıyla ilgili konuşan Anadolu Isuzu İnsan Kaynakları Direktörü Fatih Mehmet Uğur, çalışanların hayatına, kendisine ve sevdiklerine doğum günlerinde daha fazla vakit ayırmasına fırsat sağlamanın, çalışanlara verilebilecek en güzel doğum günü hediyesi olduğuna inandıklarını belirterek; “Teknoloji üreten bir firmanın İnsan Kaynakları olarak değişen çalışan profilini ve de taleplerini dikkate alıp, ezber bozan iç sese uygun aksiyonlar almamız gerekiyor. Hediye izin uygulaması ile ilgili aldığımız pozitif geri bildirimlerle de ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu görüyoruz” dedi.