Çalışanlar İş Yerinde Oyun Oynamayı Seviyor

03-Nis-18 16:00 Ekleyen :  
Çalışanlar İş Yerinde Oyun Oynamayı Seviyor

Limelight Networks tarafından Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallıklar, Fransa, Almanya, Güney Kore ve Japonya'da 3.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen ankete göre çalışanlar iş yerinde oyun oynamayı seviyor.

Sonuçları geçtiğimiz hafta yayınlanan ankette Katılımcılara, "Haftada kaç saatinizi video oyunlara ayırıyorsunuz?" ve "İş yerinde kaç saat oyun oynuyorsunuz?" gibi sorular soruldu. Amerikalı katılımcıların %40'ı iş yerinde oyun oynadığını söylerken, tüm katılımcılar arasında aynı cevabı verenlerin ortalaması ise %35 seviyesini buldu.

Katılımcıların %8,6'sı istisnasız her gün iş yerinde oyun oynadıklarını ifade ederken, oyun severlerin Solitaire veya Candy Crush gibi basit ve kısa süreli oyunları daha çok tercih ettikleri anlaşıldı. Öte yandan çalışanların iş yerinde oynadığı kısa süreli online oyunlar listesinde ise Player Unknown’s Battlegrounds bulunurken, anketten çıkan bir diğer ilginç sonuç ise, oyun severlerin %60'ı oyunu uykuya tercih ediyor olması. Ankete katılan şirket çalışanlarının %40'ı, iş yerinde oyun ve yemek arasında bir tercih yapmak zorunda kaldığında, haklarını oyundan yana kullanıyor. Bu tercihlerin yaş ile doğru orantılı olduğunu belirten araştırma şirketi yetkilileri, yaş sınırı küçüldükçe oyuna olan ilginin arttığını hatırlatarak, ailelerin bu konuda daha dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.