BMW'den Fabrika Çalışanlarına Elektrikli Araçlar

10-May-18 16:12 Ekleyen :  
BMW'den Fabrika Çalışanlarına Elektrikli Araçlar

Elektrik ile şarj olan otonom araçlar üretim süreçlerinde kullanılmaya başlandı.

Şirket değer ve vizyonlarını geleceğin teknolojileri ışığında geliştiren BMW, kurum stratejisi olan NUMBER ONE > NEXT’in etkilerini operasyonel birimlerinde hayata geçirmeye hazırlanıyor. Sürdürülebilir, bireysel ve dijitalleşmiş hareketliliğe dönüşümde fabrika çalışanları için ‘kişisel taşıyıcılar‘ sunmaya başlayan BMW, böylelikle fabrikada ve lojistikte çalışan ve günde 12 km adım atmak zorunda kalan çalışanları için bir kolaylık sağlayacak.

"Mover Concept” olarak adlandırılan yeni araç çalışanların fabrika içinde daha hızlı hareket edebilmesini sağlıyor. Fabrika içinde yasaklı bölgelere girmesi kurgusal olarak yasaklanan aracı o bölgeye sürseniz bile o yöne gitmiyor. Fabrika içi hız limitlerine otomatik uyan araç yapay zeka ile desteklenerek kullanıcı profiline uygun sürüş tekniklerini geliştiriyor. Tek bir kullanıcı için tasarlanan elektrikli araçlar ile şirket, her bir çalışanın belirli bir göreve odaklanması amaçlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, saatte en fazla 25 km’ye ulaşan aracı sürmek oldukça kolay. Şarj etmek için, sadece bir güç adaptörü ve soket gerektiren araç ,şimdilik BMW tesislerinde kullanılacak.

Otomotiv sektöründe yaygın olarak kullanılmaya başlayan elektrikli araçlar Türkiye’de de Vestel City, Tofaş, Renault ve Ford fabrikalarında da kullanılıyor.

Etiketler :