THY'den Çalışanlarına Ödüllendirme

15-May-18 09:58 Ekleyen :  
THY'den Çalışanlarına Ödüllendirme

Kurum çalışanlarının uzmanlık alanlarıyla ilgili projelerin değerlendirildiği Bireysel Öneri Sistemi ve 1 Ödülleri törenle sahiplerine verildi.

Türk Hava Yolları çalışanları tarafından verilen öneriler kapsamında başarılı olan, değerlendirmeye alınan öneri sahipleri ve kuruma değer katan hizmet ve farklar yaratan çalışanların ödüllendirildiği 1 Ödülleri Yeşilköy'deki THY Genel Yönetim Binası'nda düzenlenen ödül töreninde sahiplerini buldu.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin önderliğinde düzenlenen 1 Ödülleri, özverili çalışmalarıyla kuruma artı değer katan personelin ilham veren hikayelerini gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor.

Yeşilköy'deki THY Genel Yönetim Binası'nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Ekşi, 2023 hedeflerine sağlam bir iradeyle yürümeye devam ettiklerini belirtti.

Ekşi, her bir çalışma arkadaşının gayretiyle kuruma kattığı artı bir değer sayesinde bayrak taşıyıcı hava yolunun daha da yükseklerden uçacağını ifade ederek, "Bu yıl ilkini düzenlediğimiz 1 Ödülleri vesilesiyle çalışma arkadaşlarımızın ilham veren hikayelerini Türk Hava Yolları ailesi ile paylaşacağız." değerlendirmesini yaptı.

Milletin gururu olan THY'nin ülkenin en önemli markalarının başında geldiğine dikkati çeken Ekşi, "Ülkemizi dünyada gururla temsil ediyor. 7 gün 24 saat durmaksızın görevinin başında olan çalışma arkadaşlarımızla birlikte ortaklığımız kocaman bir aile. 2016 hepimiz için zor bir yıl oldu. Ama, çok şükür ki 2017'yi rekorlarla kapattık. 2018 daha da güzel neticeleri alacağımız bir yıl olacak. Bu başarı öyküsünün kahramanı olan tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunuyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Ödüller kapsamında, 2017'de Berlin Havalimanı'ndaki handling kuruluşlarının grevi esnasında self-handling kararı verip check-in, ramp hizmeti, loading/deloading, körük kullanımı, conveyer kullanımı gibi süreçleri gerçekleştirerek tüm uçuşların iptal olduğu bir ortamda sadece THY seferlerinin icra edilebilmesini sağlayan şirketin Berlin istasyonu çalışanları ödüllendirildi.

Bunun yanı sıra uçuş esnasında annesi ile birlikte seyahat eden 7 aylık bebeğin tam tıkanma yaşaması üzerine kabin memuru Gülnihal Pire tarafından ilk yardımda bulunularak yaşama döndürülen bebek yolcu gibi daha pek çok ilham verici hikayenin kahramanları düzenlenen törenle ödülünü aldı. THY çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninde anlatılan ilham verici hikayeler salona duygu dolu anlar yaşattı. Etkinlik, tüm ödül sahiplerinin kürsüye davet edilmesiyle çekilen toplu fotoğrafla sonlandı.

Etiketler :