Akaryakıtta 10 Bin Kişiye İş İmkanı

16-May-18 17:51 Ekleyen :  
Akaryakıtta 10 Bin Kişiye İş İmkanı

Akaryakıt istasyonlarında LPG ayrımının kaldırılması durumunda akaryakıt istasyonlarının bir ay içerisinde 10 bin kişiye yakın işe alım yapması gerekecek.

Bilindiği üzere akaryakıt satışı gerçekleştiren her akaryakıt istasyonunda LPG satışı bulunmuyor. Hatta sadece LPG satışı yapılan istasyonlar da mevcut. Şimdi ise LPG satışının akaryakıt satışı yapan tüm istasyonlarda yapılabilmesi gündeme geldi. Akaryakıt istasyonlarında getirilen ürün kısıtlamasından dolayı akaryakıt satışı yapan 2600 istasyonda LPG bulunmuyor. Buna karşılık sadece 600 istasyonda LPG ve akaryakıt satışı bir arada gerçekleştiriliyor. 

Ürün kısıtlamalarının kaldırılması durumunda akaryakıt istasyonlarında 10 bine yakın kişiye iş imkanı tanınması bekleniyor. Bakanlık ile görüşen akaryakıt temsilcileri, teknik bir düzenleme sonucunda 10 bin kişilik bir işe alımın gerçekleştirilmesi için onay aldılar. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, geçtiğimiz ay Adana'da yaptığı açıklamada, ürün kısıtlamaları kaldırılırsa işe alım sürecinin bir ay içerisinde tamamlanacağını söyledi. 

Ortalama bir akaryakıt istasyonunda sadece dolum için vardiya düzeninde ortalama 12 personel çalışırken düzenleme hayata geçerse her istasyon en az 3 personel alımı daha yapmak zorunda olacak.