Novartis Türkiye'den Globale Atama

21-May-18 11:06 Ekleyen :  
Novartis Türkiye'den Globale Atama

Sevgi Direk,Global Kardiyo Metabolizma ekibine Pazara Erişim & Sağlık Ekonomisi Direktörü olarak atandı. Fatih Sarıöz,görevine ek olarak Pazara Erişim & Dış İlişkiler ve Kardiyovasküler, Metabolizma ve Solunum İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Sevgi Direk Kimdir?

Kariyerine 2003 yılında Abdi İbrahim'de başlayan Sevgi Direk, farklı görevlerin ardından 2012 yılına kadar Ruhsatlandırma Müdürü olarak çalıştı ve 2012-2014 yılları arasında AİFD'de Ruhsatlandırma ve Fiyatlandırma Müdürlüğü sonrasında Pazara Erişim Müdürü olarak görev aldı. Direk ayrıca, 2014-2016 yılları arasında Johnson & Johnson'da Sağlık Ekonomisi & Pazara Erişim Müdürü olarak görev yaptı. Novartis İlaç Türkiye'de 'Pazara Erişim ve Dış İlişkiler Direktörü' olarak başarıyla görev yapan Sevgi Direk, Nisan 2018 itibarıyla Novartis İlaç Global Kardiyo Metabolizma ekibine "Pazara Erişim & Sağlık Ekonomisi Direktörü" olarak atandı. Sevgi Direk, İsviçre Basel'de yerleşik olarak görev yapacak ve yeni görevinde global pazarda Kardiyo Metabolizma tedavi alanı için pazara erişim ve sağlık ekonomisi çalışmalarına liderlik edecek. 

 

 Fatih Sarıöz Kimdir?

İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Fatih Sarıöz, iş hayatına 1994 yılında tıp doktoru olarak başladı. Daha sonra 1998-2007 tarihleri arasında Pfizer İlaç'ta Medikal Müdür ve Sağlık Ekonomisi Müdürü olarak çalıştı. 2007 yılında Johnson & Johnson firmasına geçen Fatih Sarıöz burada sırasıyla Sağlık Ekonomisi & Pazara Erişim Müdürü, Kamu İlişkileri Müdürü ve Kurumsal İlişkiler Direktörü görevlerinde bulundu. 2016 yılında Novartis İlaç Türkiye'de göreve başlayan ve halen Kardiyovasküler, Metabolizma ve Solunum İş Birimi Direktörü olarak çalışmakta olan Fatih Sarıöz, Nisan 2018 itibarıyla mevcut görevine ek olarak pazara erişim ve dış ilişkiler görevinden de sorumlu olacak şekilde "Pazara Erişim & Dış İlişkiler ve Kardiyovasküler, Metabolizma ve Solunum İş Birimi Direktörü" olarak atandı.