MAPFRE Sigorta Çalışanları Dünya Sağlık Haftasını Kutladı

25-May-18 11:46 Ekleyen :  
MAPFRE Sigorta Çalışanları Dünya Sağlık Haftasını Kutladı

MAPFRE çalışanları, MAPFRE Sağlık Haftası'nı tüm ofislerinde düzenlenen etkinliklerle kutladı.

MAPFRE Sigortanın faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde her yıl düzenli olarak kutlanan sağlık haftası bu yıl 7-12 Mayıs tarihleri arasında farklı etkinliklerle Türkiye'de de kutlandı. Sağlık Haftası'nı 7-12 Mayıs tarihlerinde Genel Müdürlük çalışanlarıyla ve bölge müdürlükleri ile birlikte kutlayan MAPFRE Sigorta, gerçekleştirdiği workshoplar, seminerler ve çeşitli sağlık taramalarıyla "Önce sağlık" dedi.

İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan Genel Müdürlük binasında gerçekleşen etkinlikler kapsamında 8 Mayıs'ta, isteyen çalışanlar vücut yağ analizi yaptırdı. Bebeğimin Beslenme Kitabı ve Neşeli Tabaklar adlı kitaplarıyla tanınan yazar Sibel Güngör'ün gerçekleştirdiği workshop'ta "Çocuklar için eğlenceli ve sağlıklı sunumlar nasıl hazırlanır? Yetişkinler için sağlıklı besin alternatifleri nelerdir?" gibi konularda bilgi sahibi olan çalışanlar, 9 Mayıs'ta Bütünsel Sağlık ve Ayurvedik Yaşam Danışmanı Ebru Şinik ile "Nefes Teknikleri ile Fiziksel ve Zihinsel Detoks Mekanizmalarınızı Çalıştırma" etkinliğine katıldı. Etkinlikte Şinik, çalışanlara nefes teknikleriyle rahatlamanın yollarını, doğru nefes almanın faydalarını anlattı. 11 Mayıs'ta gerçekleştirilen "Ebeveynler ateş için ne zaman telaşlanmalı?" başlıklı seminerde ise Yrd Doç. Dr. Emre Çenesiz, çocuk sağlığı konusunda önemli bilgiler verdi.

MAPFRE Sigorta Genel Müdürlük binasındaki etkinliklerle eş zamanlı olarak bölge müdürlüklerinde de çeşitli sağlık taramaları, kan ve kök hücre bağışı, stres yönetimi, sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü gibi konularda etkinlikler düzenlendi. Dünya Sağlık Haftası kapsamında toplam 350 MAPFRE Sigorta çalışanının sağlık taramaları da yapıldı.

 

Etiketler :