Qatar Airways CEO'su Kadınlardan Özür Diledi

06-Haz-18 16:10 Ekleyen :  
Qatar Airways CEO'su Kadınlardan Özür Diledi

Katar Havayolları'nın Yönetim Kurulu Başkanı Akbar Al Baker'in, havayolu şirketlerini sadece erkeklerin yönetebileceğine dair söylemleriyle ilgili özür diledi.

Qatar Airways CEO'su Akbar Al Baker'in IATA'nın yıllık olağan toplantısında sarf ettiği iddia edilen sözler üzerine şirketten konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.
 
Qatar Airways’in Grup CEO’su Akbar Al Baker yapmış olduğu basın duyurusunda hakkında çıkan haberler için şu açıklamayı yaptı;
 
“Qatar Airways Grup bünyesinde kadının rolünü her zaman arttırmaya yönelik yapmış olduğum çalışmalara ters düşen ve kırgınlık oluşmasına sebep olan yorumumdan dolayı en içten özürlerimi sunuyorum. Kadınlar iş gücümüzün hemen hemen yarısını (%44) oluşturuyor. İşlerine verdikleri özveri, sahip oldukları güç ve yetenek organizasyonun her aşamasında bulundukları konumun onlar için asla zor olmadığını gösteriyor. Qatar Airways, işyerinde cinsiyet eşitliğine sıkı sıkıya inanıyor. Bölgesinde kadın pilotları ilk kez işe alan, kadın mühendisleri hem yetiştiren hem de görevlendiren ve şirketimizi temsil eden Kıdemli Kadın Başkan Yardımcılarına sahip olan Qatar Airways, bu anlamda bölgemizde öncü olmuştur. Qatar Airways, çok büyük saygı duyduğum kadın çalışanları sayesinde bu kadar güçlü bir hale gelmiştir. Sektörümüzde kadınların yükselmesini teşvik eden tüm IATA girişimlerinin en güçlü destekçisiyim ve desteklemeye de devam edeceğim.”