THY Acil Çıkış Koltuklarını Satmaya Başladı

11-Haz-18 13:59 Ekleyen :  
THY Acil Çıkış Koltuklarını Satmaya Başladı

Türk Hava Yolları, New York, Los Angeles, Hong Kong, Tokyo gibi uzun mesafeli uçuşlarında acil çıkış koltuklarını 79 dolar karşılığında satacak.

Türkiye'nin havacılıkta amiral gemisi Türk Hava Yolları, bazı uzun uçuşları için acil çıkış kapısının önünde bulunan koltukların satışına başlayacak. Diğer koltuklara nazaran daha geniş bir koltuk aralığı sunan koltuklar ekstra ücret karşılığında yolculara sunulacak. 79 dolar karşılığında satılacak koltuklar uçuştan 48 saat öncesine kadar satın alınabilecek. 

Acil çıkış koltuklarını seçmek isteyen yolcular işlemlerini Türk Hava Yolları çağrı merkezleri ya da Türk Hava Yolları'nın internet sitesi üzerinden yapabilecek. 

Acil çıkış koltukları için yaş sınırı var

Sivil Havacılık Kuralları gereği acil çıkış kapıları önündeki koltuklarda oturan yolcular uçakta yaşanacak beklenmedik bir durumdan dolayı tahliye esnasında kapıyı açmaya yardımcı olması gerektiği için koltukları satın alacak kişilerin 18 yaş üstü ve sağlıklı olması gerekiyor. Bunun dışında bu kişilerin Türkçe veya İngilizce yazılı ya da sözlü olarak verilen talimatları anlayabilme şartı aranıyor. 

Ücretli koltuk alan yolcular, kendi isteği dışında gerçekleştirilen kabin içi koltuk değişimi durumunda bu koltuklar için ödediği ücreti geri alabilecek.