Emirates 74 Bin Lira Maaşla Türk Pilot Çalıştıracak

13-Haz-18 17:09 Ekleyen :  
Emirates 74 Bin Lira Maaşla Türk Pilot Çalıştıracak

Dubai hava yolu şirketi Emirates'in pilot yetersizliği sebebiyle uçuşları aksadı. Emirates 74 bin lira maaş vereceği Türk pilot arayışına girdi.

Dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinden biri olan Dubai merkezli Emirates Havayolu, pilot eksikliğinden dolayı 46 uçağını yere indirdi. Bu sebeple pilot arayışına giren Emirates, pilot alımı için Türkiye'yi seçti. A380 ve Boeing 777 tipi uçakları için pilot alımı yapacak olan Emirates, ikinci pilota kira yardımı ile birlikte 44 bin 450 dinar(56 bin 337 TL), kaptan pilota ise 58 bin 770 dinar (74 bin 487 TL) maaş verecek.

Emirates'den 4+1 villa 

Emirates Havayolu şirketi pilot işe alımlarının 22-24 Haziran tarihlerinde İstanbul ve Antalya olmak üzere iki farklı koldan yapacağını duyurdu. Kira yardımı istemeyen adaylara çocuk sayısına göre ev tahsil edecek, elektrik ve su masraflarını karşılayacak. Evli ve çocuğu olan pilotlar içinse 4+1 villa tahsis edecek. Ayrıca Dubai'ye ailesiyle birlikte gelecek pilotların eşleri için Dubai'deki yaşam, ailelerin yaşam tarzları ve çocukların okula gitmesi gibi konularda eğitim vereceğini açıkladı. 

İki koldan pilot arayışı

Emirates Türkiye'de deneyimli pilot arayışına girdi. İşe alım görüşmelerini İstanbul'da 22 Haziran Cuma günü, 10.00-15.00 saatleri arasında Elite World Business Hotel'de, Antalya'da ise 23 Haziran Cumartesi günü saat 16.00 da ve 24 Haziran günü saat 10.00'da Crowne Plaza Antalya Hotel'de yapacak.  

Görüşmelerde pilot adayları işe alım süreci ve alım sonrası hakkında detaylı bilgi alacak, Emirates çalışanları ile yüzyüze görüşmeler yapacak, Dubai'de çalışma ve yaşam konularında bilgi sahibi olacaklar. 

Pilot eşlerine eğitim verecekler
 
Emirates'in pilot adaylarının hayatlarını kolaylaştırmak adına atacakları bir diğer adım ise adayların eşlerini Dubai'deki yaşam hakkında bilgilendirmek olacak. Çocukların okula gitmesinden bir ailenin yaşam tarzına kadar geniş bilgiler içerecek eğitimin yanı sıra pilotlara ev ve kira yardımında bulunacaklar. Fatura masrafları Emirates tarafından karşılanacak olan evler Dubai'nin çeşitli lokasyonlarında bulunuyor. Bekar pilotlar için 2+1, evli ve çocuksuz aileler için 3+1, evli ve çocuklu aileler için ise 4+1 villa tahsis edecekler. 
Etiketler :