İş Başvurusu Reddedilen Adayların Verdiği Tepkiler

08-Tem-18 15:31 Ekleyen :  
İş Başvurusu Reddedilen Adayların Verdiği Tepkiler

İş görüşmeniz olumsuz mu geçti? Güzel geçtiğini düşündüğünüz iş görüşmesinden olumsuz yanıt mı aldınız? Her iki durum için de bu tepkiler tam size göre.

İş arayan insanlar çok iyi bilir ki, görüşmesi öncesi ve iş görüşmesi sonrası diye bir gerçek var. Görüşmeye gitmeden önce ayrı bir gerginlik yaşarsınız, bittikten sonra ayrı bir gerginlik... Acaba işi aldım mı, acaba düşündüğüm kadar iyi geçti mi, acaba öyle demese miydim soruları beyninizin etini yer. Fakat bu süreç emin olun herkesin başına gelir yani kendinizi kötü hissetmenize hiç gerek yok. 

Adayların bir kısmının görüşmeleri olumlu sonuçlanır ve görüşme sonrası akıllarını kurcalayan düşüncelerden kurtulup derin bir "oh" çekerler. Bir kısmı ise çeşitli sebeplerden dolayı olumsuz yanıt alır ve düşünceleri bir noktada nihayete ermiş olur. Peki adaylar görüşmeden sonra olumsuz yanıt alınca neler hissediyor?

İş görüşmesi olumsuz geçen veya iş başvurusu daha görüşmeye gidemeden reddedilen bazı adayların tepkileri gerçekten konuşulmaya değer. İş görüşmesi kötü geçen veya direkt olarak başvurusu reddedilen adayların sosyal medyada sisteme karşı söylemlerini derledik.

İşte iş başvurusu reddedilen adayların verdiği tepkiler; 

 

1.Asıl ben sizinle çalışmak istemiyorum

 

2. Nasıl yaa çok iyi geçmişti?!

 

3. Dil sınavından kaldıysam demekki...

 

4. Ücreti o kadar yüksek demeyecektim...

5. Ben İK'cının bana bakışından anladım zaten...

6. Tuzla'da şirket mi olur yaa?!

 

7. Aman benden daha iyisini mi bulacaklar?!

 

8. Çok da istemiyordum zaten...

 

9. Kesin torpil var

 

10. Hayırlısı be gülüm