Ortak Çalışma Alanları Artık Açık Havada

09-Tem-18 12:11 Ekleyen :  
Ortak Çalışma Alanları Artık Açık Havada

Amerika merkezli giyim markası L.L. Bean yeni stratejisi ile ortak çalışma alanlarını doğaya taşıyarak, çalışanlarını, işlerini dışarıda tamamlaması için teşvik ediyor.

Giyim markası L.L. Bean, yeni stratejisi Be An Outsider ile kapalı alanlardaki ortak çalışma alanlarını doğaya taşıyor ve çalışanları dışarda olmaya teşvik ediyor. Bu sayede çalışanlar doğaya yöneliyor, yaşamın güzelliklerini keşfediyor ve verimlilik artıyor. 

Be An Outsider projesinin ilanı da projenin amacını taşır nitelikte. İlan sadece gün ışığında okunacak şekilde ayarlanmış ve gün ışığı olmayan yerde ise ilanda sadece "İlanı dışarıya götür" mesajı yazıyor.

      

 

Açık havada ofis

L.L. Bean tarafından yapılmış bir araştırma Be An Outsider projesinin ana fikrini oluşturuyor. Araştırmaya göre dışarda olmak yaratıcılığı ve üretkenliği artırıyor, stresi ise azaltıyor. Fakat bir çok şirket dışarda çalışmanın iş verimliliğini azalttığını düşünüyor. L.L. Bean de bu sebeple iş hayatı ile dışarda olmayı birleştirip iki faktörün birbirini tamamlayan ve destekleyen bir süreç oluşturduğunu anlatıyor. Böylelikle ofislerde bulunan toplantı odalarını, ortak alanları, bireysel çalışma alanlarını dışarı taşıyor ve insanları buralarda çalışmaya davet ediyor. 

"Be an Outsider at Work" isimli proje ilk etapta New York ve Madison Square Park'ta uygulamaya geçirildi. New York'un ardından Philadelphia, Boston ve Madison'da uygulanması hedefleniyor. 

İşte çalışmaya alanlarını doğaya taşıyan şirketin çalışma ofisinden kareler;

 

Etiketler :