Öykü Lojistik Anadolu Kaplanları'nı Arıyor

18-Tem-18 18:09 Ekleyen :  
Öykü Lojistik Anadolu Kaplanları'nı Arıyor

Gümrük, lojistik ve sigortacılık alanlarında faaliyet gösteren Öykü Grup, Anadolu'dan İstanbul'a gelmek isteyen yeni mezun gençlere iş ve lojman imkanı sağlıyor.

Öykü Grup, "Anadolu Kaplanları" projesi ile Anadolu'daki üniversitelerden mezun ve İstanbul'a gelmek isteyen kişilere iş imkanı sağlıyor. Ayrıca, İstanbul'a geldiklerinde kalacak yer sıkıntısı çekmemeleri için işe aldıkları kişilere lojman imkanı da sağlıyor.

Anadolu'daki genç yeteneklere ulaşmak

Öykü Grup Genel Müdürü Hakan Duran tarafından ortaya çıkarılan projenin amacı, Anadolu'da ikamet eden, üniversite eğitimini tamamlamış yetenekleri gün yüzüne çıkarmak ve yeni mezunlara iş imkanı sağlayabilmek. Anadolu Kaplanları projesi kapsamında adaylar, şirket içerisinde iş deneyimi kazanmalarının yanı sıra, kariyer hedefleri doğrultusunda şirket içi eğitimler ile de gelişim fırsatı elde ediyor.

Öykü Grup olarak nitelikli eleman yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Öykü Grup İnsan Kaynakları Müdürü Burçin Kopuz, “Anadolu Kaplanları” projesini Mayıs 2017’den beri sürdürdüklerini, 18 yeni mezunun aldıkları şirket içi eğitimler sonrasında hava, kara, deniz lojistiği, mali işler, gümrük, kargo, depo, yurtiçi nakliye bölümlerinde görev alarak, Öykü’nün bir parçası olduklarını iletti.

Proje tasarım aşamasındayken adayların barınma sorunu öngörülerek Öykü Grup tarafından şirket bünyesinde çalışacak, İstanbul dışından gelen çalışanlar için ücretsiz lojman imkanı sağlandı. Ayrıca işe başlayan çalışanlara İngilizce dil eğitimi de ücretsiz olarak verilecek.