Yeni Çalışma Bakanı Yardımcıları Belli Oldu

25-Tem-18 12:15 Ekleyen :  
Yeni Çalışma Bakanı Yardımcıları Belli Oldu

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığında, Bakan Yardımcılığı görevine iki yeni isim atandı.

Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı'nda iki isim Bakan Yardımcısı olarak atandı. Atamalar 25 Temmuz 20108 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak resmileşti.

Ahmet Erdem kimdir?

63. Hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev alan Ahmet Erdem sırasıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Yüksek Hakem Kurulu Genel Sekreterliği, Müsteşar Yardımcılığı, Bakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Müşavirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı görevlerinde bulundu. İngilizce ve Arapçayı orta düzeyde bilen Ahmet Erdem, 2016 yılından beri Çalışma Bakanlığında müsteşar olarak görev yapıyordu. 

Ayşe Ergezen kimdir?

1980 Balıkesir-Gönen doğumlu Ayşe Ergezen, ilköğretimini Gönen'de, ortaöğretimini ise İstanbul'da tamamladı. 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Yönetim Bilişim bölümünden mezun olduktan sonra İsveç'te Jönköping Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme eğitimi aldı. Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset bölümünde Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra iş hayatına Finansbank'ta yönetici olarak başladı fakat daha sonra kendi işini kurdu. Kendi işini yaparken İstanbul'da Ümraniye Belediyesi'nde Meclis üyesi olarak seçildi. 2009 yılında Başbakan Müşaviri olarak görev alan Ayşe Ergezen, o süre içerisinde Oxford Üniversitesi'nde Diplomasi eğitimi aldı. 2015 seçimlerinde Balıkesir'den milletvekili adayı oldu. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev alan Ayşe Ergezen, Üsküdar Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı, Kadın ve Demokrasi Derneği Temsilcilik Başkanlığı görevlerinde rol aldı. Hala KADEM YYK üyesi ve TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Ayşe Ergezen, 2016 yılının Mart ayında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görevlendirilmişti.

Etiketler :