Facebook Çalışanları Çöpçatanlık Uygulamasını Test Ediyor

07-Ağu-18 11:26 Ekleyen :  
Facebook Çalışanları Çöpçatanlık Uygulamasını Test Ediyor

Kendi çöpçatanlık uygulamasını geliştiren Facebook, uygulamayı duyurduktan sonra Facebook çalışanları uygulamayı test etmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda Facebook'un yeni çöpçatanlık uygulaması hakkında sızdırılan bilgilerden sonra Facebook, yayılan haberleri doğruladı. Facebook kendi geliştirdiği bir çöpçatanlık uygulaması ile kullanıcıları tanıştırmayı hedefliyor. Şuan test sürecinde olan uygulama Facebook çalışanları tarafından test ediliyor. 

Çalışanlar sahte profil oluşturuyor

Uygulanacak olan yeni Facebook özelliklerini keşfeden ve dünyaya duyuran Manchun Wong, test sürecinde olan çöpçatanlık uygulaması ile ilgili yeni bilgiler ve görüntüler paylaştı. Wong'un paylaştığı bilgilere göre, Facebook çalışanlarından buluşma profilleri için uydurma bilgiler istedi. Uygulamaya sağladıkları katkılar ya da katılmak istememe durumlarının işlerine herhangi bir etkisi olmayacak. Şirketin taciz politikası da uygulamada geçerli olacak. 

Paylaşılan diğer ekran görüntülerine göre uygulama cinsiyet, konum ve hangi cinsiyetlerle ilgilendiğine göre kişileri eşleştiriyor. Bilgileri paylaşan Wong, uygulamaya kendi bilgilerini girebildiğini fakat Facebook'ta çalışmadığı için profil oluşturamadığını belirtti. 

Henüz yayınlanacağı kesin olmamasına ve şu an sadece test sürecinde olmasına rağmen, Facebook Dating ilan edildiği gün OKCupid ve Tinder'ın bağlı olduğu Match Group hisselerinde %17 düşüş yaşandı. 

Facebook Dating ve Facebook profilleri birbirinden ayrı tutulacak ve birbirini beğenen kişiler profillerini paylaşabilecek. Ayrıca Facebook, uygulamada tanışan kişilerin buluşma ihtimallerini artırmak adına aynı etkinliklere katılanlara da profil gösterme özelliği sunacak.