Türkiye'nin En Güçlü 50 Kadın CEO'su Belirlendi

05-Eyl-18 13:42 Ekleyen :  
Türkiye'nin En Güçlü 50 Kadın CEO'su Belirlendi

Capital ve Ekonomist dergilerinin düzenlediği 50 Güçlü Kadın CEO Zirvesi'nde Türkiye'nin en güçlü 50 kadın CEO'su ödüllerini aldı.

Capital ve Ekonomist dergilerinin düzenediği ve Vodefone Türkiye'nin ana sponsor olduğu ilk CEO Club buluşması olan 50 Güçlü Kadın CEO Zirvesi ve Ödül Töreni geçtiğimiz gün gerçekleşti. 

Programın açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin kadının değiştirme ve dönüştürme becerilerinin çok yüksek olduğundan ve bunun en önemli liderlik vasıflarından biri olduğunu vurguladı. 

Konuşmalar tamamlandıktan sonra 50 Güçlü Kadın CEO ödül töreni gerçekleştirildi. 

6'ncısı gerçekleşen ve 2017 yılı cirolarına göre belirlenen ödül töreninde liderlik koltuğuna 9,1 milyar TL ciro ve 2 bin 500 kişilik ekibi ile Allianz Türkiye CEO'su Aylin Somersan Coqui oturdu. 

Ödülünü alan ikinci isim ise ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay oldu. Üçüncü isim MV Holding CEO'SU Ebru Dorman olurken, Brightstar Türkiye Ortadoğu ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Ela Çubukçu dördüncü oldu. Beşinci isim ise Philips Ortadoğu ve Türkiye CEO'su Özlem Fidancı oldu.