Turkcell GNÇYTNK Programı İle 232 Gence İstihdam Sağladı

10-Eyl-18 11:04 Ekleyen :  
Turkcell GNÇYTNK Programı İle 232 Gence İstihdam Sağladı

Turkcell'in genç yetenekleri bünyesine kazandırmak için başlattığı GNÇYTNK programı ile 232 kişi Turkcell ailesine katıldı.

Türkiye'nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Turkcell, her yıl düzenlediği GNÇYTNK programının bu yılki seçim sürecini tamamladı. Turkcell İnsan Kaynakları tarafından sürdürülen süreçte başvurular arasından seçilen 232 kişi Turkcell bünyesinde çalışmaya hak kazandı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Turkcell GNÇYTNK programına bugüne kadar toplam 184 bin genç başvurdu. 

Yurt içi ve yurt dışından üniversitelerin 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, yeni mezun veya en fazla 3 yıl deneyime sahip olan 60 binden fazla aday programa başvuru yaptı. 

Genç yetenekler işbaşı yaptı

Başvurusu onaylanan genç yetenekler, Turkcell Akademi'nin hazırlamış olduğu bir yıllık eğitimin ardından 3 gün sürecek bir oryantasyon sürecine dahil edildi. Oryantasyon programına Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça gibi birçok üst düzey yönetici, genç yeteneklere Turkcell'li olmayı ve iş deneyimlerini anlattı. Programda deneyimsel öğrenme, davranış modeli, liderlerden mesajlar, iş hayatında profesyonellik ve değişimi yönetmek gibi birçok başlık uzman eğitimciler tarafından genç yetenekler ile paylaşıldı. 

Bu yılın Mart ayından beri devam eden süreç sonunda 232 yeni adayın Turkcell bünyesine katılmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirten Turkcell İnsan Kaynakları Direktörü Hasan Kaya, Turkcell'in her zaman Türkiye'nin yanında olduğunu ve gençlere olan güvenlerinin tam olduğunu belirtti. Program dahilinde Turkcell'e katılan gençlerin milli ve yerli teknolojilerin geliştirilmesinde ve hayata geçirilmesinde rol alacakları vurgusunu yapan Kaya, katılan gençlerle birlikte Türkiye için üretime devam edeceklerini dile getirdi.