İş Hayatında Mutluluk Kaliteli Uykudan Geçiyor

08-Mar-19 15:12 Ekleyen :  
İş Hayatında Mutluluk Kaliteli Uykudan Geçiyor

Time4Sleep'in yaptığı araştırmaya göre kaliteli ve rahat bir uyku uyumak iş hayatındaki mutluluğu 4 kat artırıyor.

Time4Sleep'in yaptığı araştırmaya katılan çalışanlara uyku kaliteleri, kariyer memnuniyetini ve hayata bakış açıları hakkında sorular sorularak iş hayatındaki mutluluk ve iyi bir gece uykusu arasındaki bağlantı ortaya konuldu.

İş hayatında mutlu olduklarını söyleyen katılımcıların% 40'ı uyku kalitesini sekiz ile on arasında derecelendirdi. Buna karşılık, kariyerlerinde mutlu olanların sadece% 9'u uykularını bir ile üç arasında derecelendirdi. Katılımcıların yanıtlarına göre araştırmadan çıkan sonuç kötü bir uyku düzeni ile mutlu olmanın zor olduğu sonucu ortaya koydu.

İş yerinde motivasyonlarını sekizin üzerinde puan alanların% 49'u da uyku kalitesini aynı şekilde değerlendirdi. Buna karşılık, uyuyanların sadece% 3'ü uyku kalitesini üçten az olarak değerlendirirken, aynı motivasyondaki işteki motivasyonlarını değerlendirdi.

Araştırmayı değerlendiren Uyku Uzmanı Dr. Katharina Lederle, iyi uyumakla iş hayatında mutlu olmanın arasındaki bağlantıyı “Yeterince uyumak, konsantrasyonunuzu, hafızanızı, problem çözme becerilerinizi ve duygularınızı düzenleme becerinizi doğrudan etkiler." diyerek açıkladı.