Haberler

PwC Türkiye'nin üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak amacıyla düzenlediği “Case Challenge” yarışmasının 3. sü sonuçlandı.

Securitas, 10'uncu ve 20'inci yıllarını dolduran çalışanlarını ödüllendirdiği Saha Kıdem Ödül Töreni'nin 4'üncüsünü geçtiğimiz hafta düzenlediği törenle dağıttı.

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği, PERYÖN'ün düzenlediği, Türkiye'nin tüm insan kaynakları süreçlerini kapsayan tek ödülü 10'uncu yaşına yepyeni bir yüz ile merhaba diyor.

Mesai saatleri içerisinde uyuduğu iddia edilen işçi, işten çıkarılınca mahkemeye başvurdu. Mahkeme bir seferlik uyumanın feshi gerektirmediğine karar verse de Yargıtay, uyumanın haklı olmasa da geçerli fesih nedeni bulunduğunu belirterek mahkemenin kararını bozdu.

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alacağını duyurdu. Ön başvurular 2 Mart'ta alınacak, sözlü sınavlar ise 14 Nisan ve 8 Mayıs'ta yapılacak.

İnsan Kaynakları liderlerini bir araya getiren yılın en prestijli organizasyonu CHRO Summit Hilton Bomonti İstanbul'da gerçekleşti.