Arşiv

Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Emekliler, Kurban Bayramı ikramiyelerini beklerken, ödeme tarihleri de açıklandı. Emeklilere bu bayram yine 1100 TL ikramiye ödenecek.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala emekliler, alacakları bayram ikramiyesi için bekleyişe geçti. Emeklilere her yıl iki kez ödenen bayram ikramiyesi, birçok vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı oluyor. Emekliler isterlerse ikramiyelerini banka şubelerinden elden alabilecek, isterlerse banka hesaplarında muhafaza edebilecek.

Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman?

Bu yıl Kurban Bayramı arife günü 19 Temmuz 2021 Pazartesi gününe, bayramın birinci günü ise 20 Temmuz 2021 Salı gününe denk geliyor. Dört gün sürecek Kurban Bayramı’nın son günü ise 23 Temmuz 2021 Cuma günü idrak edilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmasa da geçmiş bayramlardaki uygulamalara göz atıldığında, 2021 Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin 12-19 Temmuz 2021 günleri arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılması bekleniyor.

Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?

Emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi 2018 yılında hayata geçirildi. Daha önce 1000 TL olarak belirlenen bayram ikramiyesi, 2021 yılı itibarıyla 1100 TL’ye çıkarıldı.

Bayram ikramiyesi kimlere verilecek?

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez ödenen bayram ikramiyelerinden SGK’dan emekli aylığı alanların yanı sıra; yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiye almaya hak kazanıyor. İkramiyeden ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da faydalanabiliyor.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu