Arşiv

İş Arayanlar için Kolaylık Sağlayan 7 İnternet Sitesi

İş arayan veya iş değiştirmek isteyenler bu yazıya mutlaka göz atsın

Günümüzde iş arayışı neredeyse tamamıyla online hale geldi. Eskisi gibi şirkete gidip kağıda basılı özgeçmiş eşliğinde iş başvurusu yapmak tarihe karıştı. Yeni devirde bilgisayardan hazırlanan özgeçmişler şirketlere internet aracılığıyla ulaştırılıyor.

 

İş başvuruları tek tıka kadar kolaylaştığı için pozisyonlara olan başvurular da katlarca katlarca arttı. Bu başvuru hızına yetişebilmek için de çeşit çeşit online kariyer sitesi türedi. Bu yazımızda online iş başvurularında size kolaylık sağlayacak internet sitelerini derledik…

is yeri1

1. Kariyer.net

Türkiye’nin klasikleşmiş kariyer planlama ve iş arama platformlarından birisi kariyer.net’tir. Garsonluk, bebek bakıcılığı ve özel derslerden tutun da şirket yöneticiliğine kadar her kulvarda iş ilanına rastlayabilirsiniz. Sitede profil oluşturduktan sonra bir de CV hazırlama derdine düşmeden kariyer.net size bir cv oluşturuyor.

cv sablonu 1

2. Youthall

Daha çok gençlere yönelik MT ve staj programlarının bulunduğu bir site. Şirket profillerinin ayrı ayrı bulunduğu sitede dilerseniz şirketlere dair ayrıntılı bilgiler de bulabilirsiniz.

cv ikmagazin 3

3. LinkedIn

Herkesin bildiği bir site 🙂 ama yazmasak olmazdı. Facebook benzeri olan bu sitede kendinizi ön plana çıkarmak için gönderiler paylaşabilir ve başka kişilerin gönderilerine yorumlar yapabilirsiniz. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında yüzlerce iş ilanına rastlamanız çok olası. Yurt dışında çalışayım ama Türkiye’de yaşayayım diyorsanız, bunun için ayrıca “uzaktan çalışma” seçeneğiyle de iş arayabilirsiniz.

cv hazirlama ozgecmis 26 04

4. Glassdoor

Son yıllarda Türkiye’deki faaliyeti artan kariyer sitelerinden birisi ise Glassdoor. Genellikle freelance veya uzaktan iş ilanları bulunsa da iş arama sürecindeyseniz bir göz atmanızda fayda var 🙂

yeni mezun ozgecmis06 19

5. Yenibiriş

Kariyer.net benzeri sitelerin başında da yenibiriş geliyor. Birçok farklı sektörde ve birçok farklı pozisyondaki iş ilanlarını buradan da kolayca takip edebilirsiniz.

zgeçmiş

6. Secretcv

Sektöre, pozisyona, markaya, eğitim düzeyine ve daha birçok filtreye göre iş ilanlarını tarayabilirsiniz. Kullanımı daha kolay olan bu site aracılığıyla da bir tıkla iş başvurularında bulunabilirisniz.

kariyer basamaklari

7. CareerJet

Hızlıca iş başvurusunda bulunmak üzerine ortaya çıkartılan bir internet sitesi. Jet hızında özgeçmiş yükleyip dilediğiniz işlere kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapmak istiyorsanız bu siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Umarız ki hayallerinizdeki işi kolaylıkla bulabilirsiniz  🙂

 

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu