Arşiv

İş Toplantıları Sinema Salonunda Yapılacak

ABD'li sinema salonları zinciri, Zoom ile yaptığı işbirliği kapsamında bazı sinema salonlarını video konferans salonlarına dönüştürecek.

Özellikle Pandemi sonrasında kullanımı oldukça yaygınlaşan video konferans yöntemi mekan değiştiriyor. ABD’nin en büyük sinema salonları zincirlerinden biri olan AMC Theatres, uzaktan çalışma platformu Zoom ile yaptığı anlaşma ile bazı salonlarını toplu video konferanslar için tahsis edecek. Böylece şirketler fazla sayıda katılımcılarla gerçekleştirecekleri video konferanslar için sinema salonunu kiralayabilecek. Konuyla ilgili ülkede yerel kaynaklarda çıkan haberlerde “şirketiniz nakit sıkıntısı çekmiyorsa patlamış mısır bile alabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.

Özellikle kalabalık gruplar için tercih edilecek bu yöntem sayesinde aslında video konferanslar da, hibrit bir düzen almış olacak. Konferans odası için gerekli tüm ekipman ise Zoom tarafından sağlanacak.

Zoom Rooms adı verilen yeni ürünleri hakkında konuşan AMC Theatres CEO’su Adam Aron, “AMC, her şehirden şehirden şehire merkezi konumdaki mekanlarda, her biri yeterli oturma kapasitesine sahip, özellikle de hafta içi gündüz saatlerinde, çok sayıda çekici tiyatroya sahip,” dedi. “AMC’deki Zoom Rooms, artık kurumsal ve diğer toplantılar için milyarlarca dolarlık pazara katılabildiğimiz için kapsamımızı genişletiyor.”dedi.

İş toplantılarının yanı sıra, ürün tanıtımları, şirket içi ödül törenleri vb. etkinliklerinde sinema salonlarında gerçekleştirilebileceğini söyleyen şirket yetkinlikleri teknik alt yapıları da bu sisteme uygun hale getirdiklerini belirtti.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu