İş Yerinde Nasıl Daha Mutlu Olabiliriz?

İş hayatı her zaman keyifli olmayabiliyor ve bu durumla başa çıkmak git gide zorlaşabiliyor. Gelin iş yerinde daha mutlu olabilmek adına bu adımları uygulayalım...

Gününüzün büyük bir kısmını iş yerinde geçiriyorsunuz ve haliyle çalıştığınız ortamda kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsunuz. Ancak ilgilendiğiniz projeler, bakmanız gereken onlarca e-mail, müdürünüz istediği acil dosyalar derken her şeyin sizin lehinize gittiğini düşünüyor ve motivasyonunuzu kaybedebiliyorsunuz. Gün sonunda iş yerinde yaşadığınız sıkıntıları ve stresi eve getirmek istemiyorsanız bu adımlar tam size göre…

Öncelikle biraz basit düşünün, işe küçük adımlarla başlamak daha iyi olacaktır.

1) Sağlıklı Beslenin

Tükettiğimiz yiyeceklerin ruh halimizi etkilediğini biliyor muydunuz? Daha sağlıklı beslenmek sizi daha mutlu edecektir. Bu sebeple yiyecek içecek seçiminde en sağlıklı olanları tercih etmeye özen gösterin.

 

2) Egzersiz Yapın

Egzersiz yapmanın endorfin salgılayarak ruh halimizi düzenlediğini göz ardı etmemek gerek.  Bir de uzun saatler masa başında vakit geçirdiğinizi varsayarsak egzersiz yapmak size iyi gelecektir.

 

3) Yürüyüşe Çıkın

İşe gidip gelirken veya öğlen aralarında imkân buldukça yürüyüş yapmaya çalışın. Hiç olmadı ofis içerisinde yürüyün. Yürümek daha yaratıcı olmanıza ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

 

4) Kişisel Gelişiminize Özen Verin

Kariyeriniz için kendinize yönelik çalışmalar yapın.  Daha rahat bir kafayla okumayı düşündüğünüz o kitabı okuyun. Ne zamandır aklınızda olan sertifika programlarına yeniden bir göz atın.

 

5) Çalışma Arkadaşlarınızı Daha Yakından Tanıyın

Her gün saatlerce beraber vakit geçirdiğiniz iş arkadaşlarınızı daha yakından tanıma fırsatları yaratın. İş dışında da sosyalleşmek adına planlar yapın.

 

 

Etiketler

Ilaydag

İş hayatı ve insan kaynakları ile ilgili çok çeşitli içerikler

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı