Arşivİnsan Kaynakları

Vestel Gönüllüleri Orman Temizleme Çalışmasında

Zorlu Holding Kıvılcımlar Hareketi Vestel Gönüllüleri geçtiğimiz hafta sonu Foça'da orman temizleme çalışmasındaydı.

2018 yılında Zorlu Holding İnsan Kaynakları Grubu Başkanlığı tarafından geliştirilen gönüllülük programı Kıvılcımlar Hareketi kapsamında Vestel çalışanları geçtiğimiz hafta sonu Foça Belediyesi desteği ile orman temizleme çalışmalarında bulundu. Çalışmada Foça’daki ormanlarda yangına neden olabilecek cam, kağıt ve plastik atıkları toplayan Zorlu Holding Kıvılcımlar Hareketi Vestel Gönüllüleri, çalışmayı Instagram üzerinden paylaştı.

Zorlu Holding Kıvılcımlar Hareketi nedir?

“Parlak bir gelecek, sürdürülebilir bir yaşam ve toplumsal fayda” vizyonuyla 2018 yılında Zorlu Holding İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından kuruldu. Zorlu Holding açıklamasına göre “ekonomik büyüme sağlama, toplumsal faydayı artırma ve çevreye olan etkileri azaltmayı hedefleyen, inovasyon ve teknolojiden beslenen Akıllı Hayat 2030 vizyonu çerçevesinde” çalışanların katılımıyla Kıvılcımlar Hareketi hayata geçirildi.

FOTO 1 6

Son günlerde yaşanan orman yangınlarına dikkat çekti

Zorlu Holding Kıvılcımlar Hareketi Vestel Gönüllüleri, Instagramdan da paylaştıkları orman temizleme etkinliğiyle son günlerde ülke gündeminde yer edinen orman yangınlarına da ilgi çekti. Vestel Gönüllüleri yaptıkları bu çalışma ile bir yandan etkin şekilde kamu hizmeti yaparken öte yandan çevre bilincine yönelik dikkat çekmiş oldu.

FOTO 7 1

Foça Belediyesinden teşekkür

Foca Belediye Başkanı Fatih Gürbüz: “Vestel çevre gönüllüleri ile birlikte bir koyda bu kadar çöp topladık. Bazen bir ‘deniz keyfi’nin bedeli bu kadar çok olabiliyor. Temizlemeden önce bilinçli kötülüğün son bulması gerek.” mesajında bulunarak Vestel Gönüllüleri’ne teşekkürde bulundu.

Kentsel Dönüşüm

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu