Atamalar

HSBC Türkiye’nin Genel Müdürü Selim Kervancı Oldu

HSBC Türkiye'nin yeni CEO'su Selim Kervancı oldu.

HSBC Türkiye‘nin Genel Müdürü olarak görev yapan James Emmett, 1 Temmuz itibariyle görevini 20 yıldır HSBC Grubu’nda görev yapan Selim Kervancı‘ya devredecek. Koltuğunu Selim Kervancı’ya devredecek Emmett HSBC Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürecek.

Atamasına ilişkin değerlendirmede bulunan Selim Kervancı, “Türkiye’de 26 yıldır devam eden faaliyetlerimizin sağladığı önemli bir tecrübe ve iş potansiyelimiz bulunuyor. Bankamızı daha da ileri noktalara taşıma hedefimiz doğrultusunda, HSBC Türkiye ekibiyle birlikte çalışacak olmaktan büyük bir memnuniyet ve heyecan duyuyorum. Müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını uluslararası bilgi birikimi ve ağımızla en iyi şekilde karşılamayı ve müşterilerimiz için değer yaratmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Selim Kervancı Kimdir?

1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan Kervancı, yüksek lisans eğitimini Brüksel Vrije Üniversitesi’nde İşletme üzerine yaptı. 2010-2014 yılları arasında HSBC Türkiye Küresel Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kervancı, daha öncesinde Finansal Kurumlar ve Muhabir Bankacılığı Bölümü ve Yatırım Bankacılığı Bölümü’nde Grup Başkanlığı yaptı. Kervancı, en son Dubai’de Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’den Sorumlu Yatırım Bankacılığı Direktörü olarak görev yapıyordu.

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu