Atamalar

ISS Grup İnsan ve Kültür Başkanlığına Atama

ISS Türkiye’nin Grup İnsan ve Kültür Başkanlığına Mari Bengi getirildi.

Temizlik, yemek, güvenlik, haşere kontrol, bitki bakım, teknik bakım, bina yönetimi alanlarında tesis yönetimi hizmeti sunan ISS Türkiye’nin Grup İnsan ve Kültür Başkanlığına Mari Bengi getirildi.

17 bine yakın kadın çalışanı olan ISS Türkiye’de Grup İnsan ve Kültür Başkanlığı görevine Mari Bengi atandığı duyuruldu. İnsan Kaynakları alanında köklü bir geçmişe sahip olan Bengi, ISS Türkiye ile birlikte insana dokunan çalışmalar üretmeye devam edeceği belirtildi.

Mari Bengi hakkında

Mari Bengi, Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetiminde Yüksek Lisans derecesini aldı. Ardından 2018-2019 yılları arasında SDA Bocconi Universitesi’nde Özel Liderlik Gelişim Programını tamamladı.

Lisans eğitimi sonrası, 1997’de P&G’de başladığı çalışma hayatını Vestel’de sürdüren Bengi, ardından sırasıyla ATÜ Duty Free İşletmeciliği’nde İnsan Kaynakları ve Kalite Sistem Müdürü, Msearch’te Danışman, Desa Grup’ta İnsan Kaynakları Direktörü ve son olarak da uluslararası bir ilaç firması olan Chiesi Türkiye’de 2010 yılından itibaren İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalıştı.

ISS Türkiye hakkında

Danimarka’da kurulan ISS, 30’dan fazla ülkede 59 bini aşkın kurumsal müşteriye hizmet veren küresel bir şirket olarak biliniyor. Şirket, 400 bine yakın çalışanı ile dünyanın dördüncü, Avrupa’nın ise üçüncü büyük işvereni konumundaki yer alıyor. ISS Türkiye, 40 binden fazla çalışanı ile İstanbul Genel Merkez’in yanı sıra Ankara, Antalya, Bursa, İzmir şubeleri ve Adana, Gaziantep, Eskişehir, Denizli, İzmit bölge ofislerinde 4 binden fazla müşteriye, 5 bin noktada hizmet veriyor.

 

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin İş Dünyası İnsan Kaynakları Haber İçerik Platformu

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu