Atamalar

MAN Türkiye’nin Genel Müdürü Mehmet Şermet Oldu

MAN Türkiye A.Ş. üst yönetiminde görev değişimi gerçekleşti. MAN Truck & Bus SE çatısı altında uzun yıllar görev alan Münür Yavuz, kariyerine yeni bir yön vermek üzere MAN Türkiye A.Ş.’deki görevinden ayrılarak görevi uzun yıllar birlikte çalıştığı Mehmet Şermet’e devretti.

Mehmet Şermet kimdir?

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde lisans eğitimini bitiren Mehmet Şermet, Bilkent Üniversitesi’nde Executive MBA tamamladı.

2003 yılında MAN Türkiye A.Ş.’de mühendis olarak kariyerine başlayan Mehmet Şermet, farklı departmanlardaki yöneticilik görevlerinin ardından 2019 yılında MAN Truck & Bus SE’nin Polonya, Starachowice şehrindeki üretim fabrikasına Fabrika Müdürü olarak atandı. Buradaki görevi süresince fabrikanın performansının arttırılması ve operasyonel mükemmellik alanlarında önemli gelişmeler kaydeden Şermet, 2023’te MAN Türkiye A.Ş.’nin yeni CEO’su oldu.

20 yıl önce mühendis olarak başladığı MAN Türkiye A.Ş.’deki kariyerini bugün CEO olarak devam ettiren Mehmet Şermet, yeni görevi ile birlikte aynı zamanda, MAN Truck & Bus SE’nin Polonya ve Güney Afrika otobüs fabrikalarının da sorumluluğunu yürütecek.

Kentsel Dönüşüm

İK Magazin

İK Magazin.com üzerinde yer alan varsayılan yöneticidir. Mail: info@ikmagazin.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu